همه چیز درباره آیفون 13
رای سنگین دادگاه برای هکری که به ناتو و وزارت دفاع آمریکا حمله کرد

رای سنگین دادگاه برای هکری که به ناتو و وزارت دفاع آمریکا حمله کرد

یک هکر آمریکایی به جرم اجرای حملات DDoS علیه ناتو، وزارت دفاع ایالات متحده و سازمان های دولتی دیگر به ۶ سال زندان و بیش از ۶۵۰ هزار دلار جریمه محکوم شد.

«جمیز رابینسون» ۳۳ ساله در اردیبهشت امسال بازداشت شد. جالب اینجاست که خود وی تمام حملات محروم سازی از سرویس یا DDoS اجرا شده را در صفحه توییترش به صورت علنی اعلام کرده بود. این حساب کاربری شامل فهرستی از توییت ها در مورد حمله به وب سایت های وزارت دفاع، انستیتوی ملی سلامت، وزارت خزانه داری و «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی» یا ناتو است. دو موسسه امنیتی شناخته شده ای که سرویس شناسایی و مقابله با حملات DDoS ارائه می کنند، تا زمان بازداشت رابینسون از اجرای این هک حتی مطلع هم نشده بودند.

هکر مذکور در اغلب توییت هایش از تگ Anonymous استفاده کرده که به گروهی از هکرهای برجسته اشاره دارد. این گروه از سال ها قبل روی انجام فعالیت های سیاسی و حمایت از گروه های مدنی تمرکز دارند و اغلب اهداف رابینسون هم سازمان های سیاسی، نظامی و ادارات پلیس بوده اند. با این وجود شواهدی مبنی بر هماهنگی بین رابینسون و هکرهای Anonymous پیدا نشده است.

حملات DDoS

یکی از اهداف این هکر اداره پلیس Akron  بوده است. وی در ویدیوهای آپلود شده در یوتیوب این اداره را به فساد، سرقت مواد از متهمان، اخاذی و سوءاستفاده از کارگران جنسی متهم کرده است. FBI در اسناد ارائه شده به دادگاه حملات وی به سایت پلیس Akron را موفقیت آمیز عنوان کرده. ظاهرا برخی از این اقدامات به اخلال طولانی مدت در عملکرد این سایت منجر شده بود.

در نهایت دادگاه در حکمی سنگین هکر آمریکایی را به ۶ سال زندان و پرداخت ۶۶۸۶۸۴ دلار غرامت به پلیس Akron محکوم کرد. بسیاری بر این باورند که این حکم بیش از حد سختگیرانه است و تناسبی با جرم رابینسون ندارد. پیش از این فردی که با اجاره غیر قانونی سرویس اجازه اجرای حملات DDoS را به افرادی مثل رابینسون داده بود، تنها به ۱۳ ماه حبس محکوم شد.

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato