پایرت بی به سرویس غیر قانونی استریم ویدیو تبدیل می شود

پایرت بی به سرویس غیر قانونی استریم ویدیو تبدیل می شود

سایت تورنت «پایرت بی» (The Pirate Bay) که محتواها را به طور غیرقانونی در اختیار کاربران قرار می دهد، در حال آزمایش قابلیت استریم ویدیو است.

در صورت راه اندازی این قابلیت، کنار دکمه دانلود برخی از محتواها دکمه ای سبز رنگ قرار خواهد گرفت که به کاربران اجازه استریم ویدیوها روی مرورگر را می دهد. البته این قابلیت هنوز به طور کامل فعال نشده است.

سایت پایرت بی پیش از این تلاش هایی برای ورود به دنیای استریم ویدیو انجام داده بود. سال ۲۰۱۶ این سایت قابلیتی به نام Torrents Time را معرفی کرد که امکان استریم محتوا با کیفیت متوسط در مرورگر را امکان پذیر می کرد. این سرویس هنوز فعال است، ولی پایرت بی دیگر استفاده ای از آن نمی کند.

اضافه شدن قابلیت استریم ویدیو به پایرت بی

سایت مورد بحث سال ۲۰۱۱ نیز از پلتفرم اشتراک گذاری فایل خود به نام BayFiles رونمایی کرد. این سرویس پس از یورش پلیس سوئد به سرورهای پایرت بی در سال ۲۰۱۴، از کار افتاد ولی سال گذشته میلادی تحت مالکیت جدید مجدداً شروع به فعالیت کرد.

با افزایش سرویس های استریم ویدیو، محتواها گران تر و دسترسی به آنها سخت تر می شود. این موضوع نگرانی هایی را پیرامون سرقت ادبی و رفتن کاربران به سمت گزینه های غیرقانونی را به وجود آورده است.

برخی سریال ها مثل «بازی تاج و تخت» و «ماندالوریان» به طور انحصاری برای برخی از سرویس های استریم ویدیو منتشر می شوند. پیش بینی می شود سریال «ماندالوریان» با پشت سر گذاشتن سریال «بازی تاج و تخت»، بیشترین آمار دانلود غیرقانونی در سال را به خود اختصاص دهد.

فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» در ۲۴ ساعت اول پخش، بیش از ۵۵ میلیون بار به شکل غیرقانونی مشاهده شد که بیش از سه برابر بیشتر از آمار بازدید این سریال در سرویس های قانونی HBO بود. حال با اضافه شدن دکمه استریم به این سایت، انتظار بالا رفتن چنین آمارهایی وجود دارد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato