رئیس هیئت مدیره سامسونگ به 18 ماه زندان محکوم شد

رئیس هیئت مدیره سامسونگ به 18 ماه زندان محکوم شد

«لی سنگ-هون» (Lee Sang-hoon)، رییس هیئت مدیره سامسونگ به اتهام تخطی از قوانین اتحادیه کارگری کره جنوبی، به تحمل ۱۸ ماه حبس محکوم شد.

آقای لی سنگ-هون متهم است سال ۲۰۱۳ و زمانی که به عنوان مدیر ارشد مالی فعالیت می کرده، عملیاتی را برای ضربه زدن به اتحادیه کارگری تازه تاسیس بخش پشتیبانی سامسونگ، رهبری کرده است. «Kang Kyung-hoon»، معاون رییس اجرایی سامسونگ نیز به خاطر سرپیچی از قوانین کارگری کره جنوبی به ۱۸ ماه زندان محکوم شد.

لی سنگ-هون

ده ها نفر از کارمندان فعلی و سابق سامسونگ نیز به جرم اخلال در فعالیت های اتحادیه کارگران محکوم شدند. برخی از آنها به تحمل زندان و برخی نیز به حبس تعلیقی یا پرداخت جریمه محکوم شدند.

با اینکه آقای لی نقش تعیین کننده ای در فعالیت های روزانه سامسونگ ندارد، ولی این حکم ضربه بزرگی به بخش مدیریت بزرگ ترین شرکت کره جنوبی وارد می کند.

وال استریت ژورنال گزارش می کند که این حکم تاثیر چندانی روی سرمایه گذاران سامسونگ نخواهد گذاشت ولی روزنامه فایننشال تایمز گزارش کرده که این حکم سامسونگ را برای تغییر فرهنگ سازمانی تحت فشار قرار خواهد داد.

مواضع ضد اتحادیه ای سامسونگ به این معنی است که عده بسیار کمی می توانند در کسب و کارهای این شرکت به شکل طولانی مدت باقی بمانند. البته این شرکت سال گذشته میلادی ۱۰۰۰ کارمند عضو اتحادیه را شناسایی کرد. ماه گذشته نیز کارمندان این شرکت اتحادیه جدیدی تحت یکی از اتحادیه های کارگری کره جنوبی تشکیل دادند.

اوایل شهریور ماه سال ۹۶، لی جائه یونگ (Lee Jae-yong)، معاون ارشد ریاست کل سامسونگ توسط دادگاه مرکزی کره جنوبی به جرم اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری مجرم و به ۵ سال زندان محکوم شد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato