یکی دیگر از اعضای اصلی گروه هک ارباب تاریکی دستگیر شد

یکی دیگر از اعضای اصلی گروه هک ارباب تاریکی دستگیر شد

یک شهروند بریتانیایی و عضو گروه معروف ارباب تاریکی به آمریکا تحویل داده شد تا به اتهام نفوذ به شرکت های آمریکایی و اخاذی از آنها محاکمه شود.

این عضو ۳۹ ساله گروه هک شناخته شده «ارباب تاریکی» یا TDO که «نیتن فرنسیس وایت» نام دارد، اتهامات وارده را در دادگاه سنت لوئیس رد کرد. با این حال مقامات آمریکایی معتقدند او به همراه اعضای پرشمار TDO از سال ۲۰۱۶ به هک شرکت ها، سرقت اطلاعات و باجگیری از آنها مشغول بوده است.

گروه TDO پس از سرقت اطلاعات، شرکت ها را تهدید می کردند که در صورت نپرداختن باج، اطلاعات آنها را به دیگر هکرها فروخته یا آنها را به شکل عمومی منتشر می کنند. ظاهراً این گروه مسئول هک مراکز خدمات درمانی و شرکت های حسابداری آمریکا بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ است.

APT33

البته فعالیت های مجرمانه گروه TDO بسیار فراگیرتر از اینهاست. این گروه از ابتدای سال ۲۰۱۶ ده ها مورد نفوذ غیرقانونی و سرقت اطلاعات را در کارنامه خود دارد که بین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هک سه سازمان خدمات درمانی و انتشار سوابق پزشکی بیش از ۶۵۰ هزار بیمار روی دارک وب
  • فروش سوابق پزشکی بیش از ۹.۳ میلیون بیمار که در مراکز بیمه ثبت شده بودند
  • هک و اخاذی مرکز خدمات درمانی سرطان ایالت ایندیانا
  • هک نتفلیکس و انتشار غیرقانونی چند اپیزود از فصل پنجم سریال OITNB
  • هک شبکه ABC و انتشار غیرقانونی چند اپیزود از سریال استیو هاروی
  • هک استودیوی لارسون و سرقت مجموعه عظیمی از اپیزودهای پخش نشده از سریال های مختلف

گفتنیست وایت دومین عضو TDO محسوب می شود که طی سال های اخیر دستگیر شده است. دیگر عضو این گروه، مردی ۳۹ ساله است که سال ۲۰۱۸ توسط مقامات صرب در بلگراد دستگیر شد. اعضای TDO می گویند این گروه فقط سه عضو اصلی دارد که اطلاعاتی از عضو سوم آنها در دست نیست. این گروه تبهکار در حال حاضر به عضوگیری و استخدام هکرهای جدید مشغول است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato