ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

یکی دیگر از اعضای اصلی گروه هک ارباب تاریکی دستگیر شد

یک شهروند بریتانیایی و عضو گروه معروف ارباب تاریکی به آمریکا تحویل داده شد تا به اتهام نفوذ به شرکت های آمریکایی و اخاذی از آنها محاکمه شود. این عضو 39 ساله گروه هک شناخته ...

یک شهروند بریتانیایی و عضو گروه معروف ارباب تاریکی به آمریکا تحویل داده شد تا به اتهام نفوذ به شرکت های آمریکایی و اخاذی از آنها محاکمه شود.

این عضو 39 ساله گروه هک شناخته شده «ارباب تاریکی» یا TDO که «نیتن فرنسیس وایت» نام دارد، اتهامات وارده را در دادگاه سنت لوئیس رد کرد. با این حال مقامات آمریکایی معتقدند او به همراه اعضای پرشمار TDO از سال 2016 به هک شرکت ها، سرقت اطلاعات و باجگیری از آنها مشغول بوده است.

گروه TDO پس از سرقت اطلاعات، شرکت ها را تهدید می کردند که در صورت نپرداختن باج، اطلاعات آنها را به دیگر هکرها فروخته یا آنها را به شکل عمومی منتشر می کنند. ظاهراً این گروه مسئول هک مراکز خدمات درمانی و شرکت های حسابداری آمریکا بین سال های 2016 و 2017 است.

APT33

البته فعالیت های مجرمانه گروه TDO بسیار فراگیرتر از اینهاست. این گروه از ابتدای سال 2016 ده ها مورد نفوذ غیرقانونی و سرقت اطلاعات را در کارنامه خود دارد که بین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هک سه سازمان خدمات درمانی و انتشار سوابق پزشکی بیش از 650 هزار بیمار روی دارک وب
  • فروش سوابق پزشکی بیش از 9.3 میلیون بیمار که در مراکز بیمه ثبت شده بودند
  • هک و اخاذی مرکز خدمات درمانی سرطان ایالت ایندیانا
  • هک نتفلیکس و انتشار غیرقانونی چند اپیزود از فصل پنجم سریال OITNB
  • هک شبکه ABC و انتشار غیرقانونی چند اپیزود از سریال استیو هاروی
  • هک استودیوی لارسون و سرقت مجموعه عظیمی از اپیزودهای پخش نشده از سریال های مختلف

گفتنیست وایت دومین عضو TDO محسوب می شود که طی سال های اخیر دستگیر شده است. دیگر عضو این گروه، مردی 39 ساله است که سال 2018 توسط مقامات صرب در بلگراد دستگیر شد. اعضای TDO می گویند این گروه فقط سه عضو اصلی دارد که اطلاعاتی از عضو سوم آنها در دست نیست. این گروه تبهکار در حال حاضر به عضوگیری و استخدام هکرهای جدید مشغول است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی