ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

بیدود با تغییر مدل درآمد به تهران برمی‌گردد: کارمان را با قدرت ادامه می‌دهیم

«حسین قاسمی»، نایب رئیس هیات مدیره بیدود در گفتگو با دیجیاتو اعلام می‌کند که دوچرخه‌های اشتراکی این شرکت از امشب در سطح پایتخت قرار خواهند گرفت و از فردا صبح، کاربران بیدود می‌توانند دوباره از ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۴

«حسین قاسمی»، نایب رئیس هیات مدیره بیدود در گفتگو با دیجیاتو اعلام می‌کند که دوچرخه‌های اشتراکی این شرکت از امشب در سطح پایتخت قرار خواهند گرفت و از فردا صبح، کاربران بیدود می‌توانند دوباره از آن‌ها استفاده کنند. او مجدداً تاکید می‌کند که شایعات پایان کار بیدود حقیقت ندارد و این شرکت می‌خواهد با قدرت به کارش ادامه دهد. با این حال، این همه ماجرا نیست و تغییر بزرگ دیگری نیز در راه است.

این تغییر بزرگ، مربوط به مدل درآمدی بیدود و نحوه تعامل مالی کاربران با این پلتفرم است. قاسمی می‌گوید اکنون به جای پرداخت سپرده اولیه، کاربران جدید برای استفاده از بیدود، حق اشتراک پرداخت خواهند کرد. تا پیش از این، هر کاربر برای استفاده از دوچرخه‌های بیدود باید ۱۵۹ هزار تومان سپرده (قابل برگشت) پرداخت می‌کرد و ۳۰ هزار ۹۰۰ تومان هم برای بیمه (غیر قابل برگشت) می‌پرداخت. اما اکنون این روش برای کاربران جدید حذف شده و هر کاربر برای استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی باید سالانه یک حق عضویت ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومانی بپردازد.

قاسمی در همین رابطه می‌گوید: «مبلغ بیمه سال گذشته ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان بود و برای امسال به دلیل بالا رفتن دیه، به بیشتر از ۴۰ هزار تومان می‌رسید. اما اکنون کاربران می‌توانند بدون اینکه مبلغ بیمه را بپردازند، صرفاً ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان برای استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی پرداخت کنند.»

او در پاسخ به این سوال که آیا کاربران همچنان بیمه هستند یا خیر، و هزینه بیمه با چه کسی است، تاکید می‌کند که بیمه همچنان وجود دارد اما خود شرکت بیدود، با شرکت‌های بیمه‌ای توافق می‌کند و هزینه‌ جداگانه‌ای از کاربر دریافت نمی‌شود.

قاسمی همچنین تاکید می‌کند که به دلیل حضور نداشتن یک ماهه بیدود، این شرکت تسهیلاتی را برای کاربران وفادارش در نظر گرفته است:

«در مرحله اول، این افراد ۱۰ سفر رایگان دریافت خواهند کرد. در مرحله بعدی، کاربران فعلی به عنوان کاربران وفادار بیدود، می‌توانند همچنان از مدل سپرده‌ای که قبلاً به بیدود پرداخت کرده‌اند با روش‌های متفاوت و دلخواه استفاده کنند. در واقع کاربران قدیمی مجبور نیستند حق عضویت سالانه پرداخت کنند. در این حالت بیمه این افراد هم رایگان می‌شود و خود شرکت هزینه‌های بیمه را می‌پردازد.»

اتاق مایتورینگ بیدود.

نایب رئیس هیئت مدیره بیدود در پاسخ به این سوال که آیا اکنون کاربران قادر به استرداد وجه خود خواهند بود یا خیر، می‌گوید:

«هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. کاربران قدیمی ما می‌توانند در صورت تمایل سپرده خود را پس بگیرند یا از مدل جدید حق اشتراک استفاده کنند. در این حالت ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان از سپرده کسر می‌شود و باقی مبلغ به کاربر برگردانده می‌شود. حالت دیگر هم این است که ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان را در حساب نگه دارد و بقیه مبلغ هم به اندازه ۷۲ سفر خواهند بود. ما در این حالت هم به جای ۷۲ سفر، ۹۰ سفر را برای کاربر شارژ می‌کنیم. در واقع روش‌های مختلفی را در نظر گرفته‌ایم تا ناراحتی کاربر به هر شکلی که ممکن است از ما برطرف شود.»

قاسمی اعلام می‌کند که بیدود در حال حاضر ۲۳ هزار کاربر در تهران دارد. او می‌گوید که تغییر مدل درآمدی برای تسهیل استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی و افزایش تعداد کاربران این پلتفرم است. او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تغییر مدل درآمدی ارتباطی با سوبسید شهرداری دارد یا خیر، تاکید می‌کند که اگرچه این مذاکرات در جریان است اما تغییرات اخیر هیچ ارتباطی به شهرداری و دریافت سوبسید ندارد.

اکنون باید دید نظر کاربران نسبت به این تغییرات و حضور مجدد این پلتفرم در تهران چه خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • sharifi
  sharifi | ۱۰ دی ۱۳۹۸

  شیراز تازه راه افتاده
  استقبال هم خوب بوده

 • jim kabir
  jim kabir | ۱۰ دی ۱۳۹۸

  ناموسا دوچرخه هارو دنده ای کنید یکم سربالایی میشه خیابون دیکه نمیشه پا زد

 • Arman Keyvannia
  Arman Keyvannia | ۹ دی ۱۳۹۸

  انشالله تیم بیدود بسیار موفق شوند و بسیار خوشحال شدم که دوباره برمی گردند. آفرین بر بیدود که کار به این سختی را انجام می دهید.

مطالب پیشنهادی