ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کنفرانس رمزارز
تکنولوژی

هشدار سازمان ملل به متخصصان: قید شرکت در رویداد رمزارز کره شمالی را بزنید

کره شمالی اوایل اسفند ماه کنفرانسی بین المللی را با موضوع رمزارز برگزار می کند اما کارشناسان سازمان ملل از همین حالا به متخصصان هشدار داده اند فکر شرکت در این کنفرانس را از سر ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۵ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰

کره شمالی اوایل اسفند ماه کنفرانسی بین المللی را با موضوع رمزارز برگزار می کند اما کارشناسان سازمان ملل از همین حالا به متخصصان هشدار داده اند فکر شرکت در این کنفرانس را از سر به در کنند چرا که احتمالا به معنی نقض تحریم ها بوده و عواقبی را برای آنها به دنبال خواهد داشت.

ماه گذشته «ویرجیل گریفیث»، از اعضای پروژه اتریوم پس از بازگشت از کنفرانس رمزارز کره شمالی بازداشت شد و ظاهرا این سرنوشت در انتظار دیگر متخصصانی است که برای مشارکت در رویدادهایی از این دست وارد کره شمالی می شوند.

رمزارز به یکی از مباحث مورد علاقه پیونگ یانگ تبدیل شده چرا که امکان دور زدن تحریم و داد و ستد مالی را به آنها می دهد. از طرف دیگر منابع مختلف مدعی شده اند این کشور با پیاده سازی حملات سایبری پیچیده و گسترده توانسته بالغ بر ۲ میلیارد دلار از صرافی های آنلاین و موسسات مالی رمزارز به سرقت ببرد.

کنفرانس رمزارز

این کشور مدتی قبل نخستین کنفرانس بلاکچین و رمزارز خود را با شرکت حدود ۸۰ سازمان بین المللی برگزار کرد و دوره دوم آن هم از سوم اسفند و به مدت یک هفته برگزار می شود.

در بخشی از گزارش سالیانه سازمان ملل که توسط رویترز رویت شده، نسبت به شرکت در این کنفرانس هشدار داده شده چون به باور کارشناسان این سازمان هدف از برگزاری آن به روشنی استفاده از رمزارز برای دور زدن تحریم ها و پولشویی است.

این درحالی است که سازمان ملل متحد کشورها را از ارائه خدمات تراکنش مالی، آموزش فنی، راهنمایی یا کمک به کره شمالی در مواردی که ظن بهره گیری از آن در راستای برنامه های موشکی و بالستیک وجود دارد، بر حذر داشته است.

یکی از سخنگویان دولت بریتانیا و ار اعضای شورای امنیت سازمان ملل هم به رویترز گفته پشتیبانی از برنامه های رمزارز و بلاکچین پیونگ یانگ احتمالا مصداق نقض قطعنامه های شورای امنیت است چون در دور زدن تحریم ها و کسب درآمد برای پیشبرد برنامه های تسلیحاتی به کره شمالی کمک می کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • jim kabir
    jim kabir | ۲۵ دی ۱۳۹۸

    من ک نمیرم

مطالب پیشنهادی