باگ گوگل فوتوز ویدیوهای شخصی کاربران را لو داد

باگ گوگل فوتوز ویدیوهای شخصی کاربران را لو داد

باگ در سرویس گوگل تیک اوت (Google Takeout) سبب لو رفتن ویدیوهای شخصی کاربران در گوگل فوتوز شده است.

سرویس گوگل تیک اوت که کاربران به کمک آن می توانند داده های خود را دانلود کنند، بین ۲۱ تا ۲۵ نوامبر (۳۰ آبان تا ۴ آذر) دچار «نقص فنی» شد و ویدیوهای شخصی کاربران را تصادفاً برای کاربران دیگر ارسال کرده است.

گوگل با ارسال ایمیل کاربران را از این باگ باخبر کرد ولی در مورد تعداد ویدیوهای لو رفته اطلاعاتی را منتشر نکرد. این شرکت به کاربران توصیه کرده تا فایل خروجی پشتیبان را حذف کرده و دوباره از فایل های خود بکاپ بگیرند.

باگ در سرویس گوگل تیک اوت سبب لو رفتن ویدیوی کاربران گوگل فوتوز شد

متن کامل نامه گوگل را در ادامه می خوانید:

«در حال اطلاع رسانی در مورد باگی هستیم که ممکن است روی کاربرانی که از سرویس تیک اوت برای پشتیبان گیری از محتوای گوگل فوتوز بین ۲۱ نوامبر تا ۲۵ نوامبر استفاده کرده اند، تأثیر گذاشته باشد. این دسته از کاربران آرشیو ناقص یا ویدیو (نه عکس) را دریافت کرده اند که به آنها تعلق نداشته. ما این مشکل را برطرف کرده ایم و با آنالیز دقیق از عدم رخ دادن چنین اتفاقی در آینده اطمینان حاصل کرده ایم. از این اتفاق بسیار متأسفیم.»

غول موتورهای جستجو این باگ را پس از پنج روز برطرف کرد و گفت که با تحلیل دقیق از بروز حادثه مشابه در آینده جلوگیری خواهد کرد.

به گزارش ۹to5Google کمتر از ۰.۰۱ درصد از کاربران گوگل فوتوز از این باگ آسیب دیده اند. گوگل فوتوز بیش از یک میلیارد کاربر داشته و آسیب دیدن درصد بسیار کمی از کاربرانش نیز به معنی تأثیرپذیری تعداد قابل توجهی کاربر (حدوداً ۱۰۰ هزار نفر) است.

اواخر شهریور ماه امسال قابلیت خاطرات یا مموریز (Memories) به گوگل فوتوز اضافه شد. کاربران به کمک این قابلیت می توانند عکس های قدیمی خود را به آسانی در این اپلیکیشن دسته بندی و چاپ کنند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato