چگونه مشکل عدم نمایش عکس و ویدیوهای واتساپ در گالری را حل کنیم؟

واتساپ نه تنها مسنجر بسیار خوبی است بلکه راهکار مناسبی برای رد و بدل کردن عکس و ویدیو بین دوستان، همکاران و اعضای خانواده به شمار می‌رود. البته تماشا کردن عکس‌ها و ویدیوهای ارسالی با استفاده از خود اپلیکیشن کار چندان جالبی نیست و بنابراین تمایل داریم فایل‌های تصویری ارسالی را با استفاده از گالری مرور کنیم.

اما گاهی ممکن است همه چیز به همین سادگی نباشد و عکس‌ها و ویدیوهای دانلود شده از طریق واتس اپ در اپلیکیشن گالری گوشی نمایش داده نشوند. در حالی که این مشکل هم برای گوشی‌های اندرویدی و هم iOS به وجود می‌آید، می‌تواند از دلایل مختلفی ناشی شود چرا که این دو سیستم عامل رفتار متفاوتی با فایل‌های تصویری ارسالی در واتساپ دارند.

در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل به وجود آمدن این موضوع و ارائه راهکارهایی برای حل مشکل عدم نمایش عکس های واتساپ در گالری بپردازیم. اگر شما هم با این مشکل رو به رو شده‌اید و درصدد یافتن راهکاری برای آن هستید مطلب پیش رو را از دست ندهید.

1. ریستارت کردن گوشی

به عنوان اولین قدم شاید بد نباشد روش قدیمی ریستارت کردن گوشی را امتحان کنید که هم زحمت کمتری دارد و هم ممکن است راه حل مناسب برای مشکل شما باشد. ریستارت را می‌توانید هم با روشن و خاموش کردن دوباره گوشی و هم با دکمه مخصوص ریستارت انجام دهید.

2. فعال کردن تنظیمات Media Visibility در اندروید

در سیستم عامل اندروید پس از دانلود هر فایل ویدیویی یا تصویری در واتساپ، این فایل‌ها به صورت خودکار در اپلیکیشن گالری گوشی در دسترس خواهند بود و فرقی ندارد هم که مدل گوشی اندرویدی شما چه باشد.

با این حال واتساپ برای محافظت از حریم شخصی کاربران قابلیت جدیدی تحت عنوان Media visibility را اجرا کرد که عکس‌ها و ویدیوهای دانلود شده از طریق این اپلیکیشن را در گالری پنهان می‌کند. بنابراین ممکن است یکی از دلایل مشکل عدم نمایش عکس های واتساپ در گالری ناشی از همین قابلیت باشد.

دو راه برای تغییر تنظیمات Media visibility وجود دارد که در ادامه به هرکدام می‌پردازیم.

  • راه اول: فعال کردن Media visibility برای تمام مخاطبان

گام اول: واتساپ را باز کنید و از طریق آیکون سه نقطه سمت راست بالای اپلیکیشن وارد بخش تنظیمات شوید.

گام دوم: با وارد شدن به بخش Chats، گزینه Media visibility را از طریق عوض کردن حالت سوییچ آن فعال کنید تا سوییچ به رنگ سبز در آید. با این کار تمام فایل‌های تصویری دریافتی از طریق واتساپ در اپلیکیشن گالری شما از حالت مخفی در می‌آیند و می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

عدم نمایش عکس های واتساپ در گالری

  • راه دوم: فعال کردن Media visibility برای یک یا چند مخاطب خاص

اگر فقط با دیدن فایل‌های تصویری ارسالی توسط برخی از مخاطبانتان در گالری مشکل دارید، ممکن است قابلیت Media visibility فقط برای آن‌ها غیر فعال شده باشد. با دنبال کردن گام‌های زیر می‌توانید این قابلیت را برای آن مخاطب یا مخاطب‌ها فعال کنید.

گام اول: چت مخاطب مورد نظرتان را باز کرده و روی نام او (یا نام گروه) تپ کنید.

گام دوم: روی گزینه Media visibility تپ کرده و در جواب تاییدیه، گزینه Yes را انتخاب کنید.

در صورتی که قابلیت Media visibility را فعال کنید تنها فایل‌های تصویری که از این به بعد برایتان ارسال می‌شوند در گالری قابل مشاهده خواهند بود. اما اگر بخواهید عکس‌ها و ویدیوهای قدیمی را هم ببینید چه؟ در این صورت باید از یک اپلیکیشن فایل اکسپلورر استفاده کنید. این کار را می‌توانید با روش‌های مختلفی انجام دهید که در آموزش‌های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

4. پاک کردن کش واتساپ در اندروید

گام اول: منوی تنظیمات (Settings) گوشی را باز کنید و وارد بخش Apps یا Apps & notifications شوید.

گام دوم: از طریق زیر شاخه All apps، واتساپ را پیدا و آن را انتخاب کنید.

گام سوم: از صفحه مشخصاتی که برایتان باز می‌شود، گزینه Storage و سپس Clear cache را انتخاب کرده و سپس گوشی را ریستارت کنید.

توجه داشته باشید که پاک کردن کش واتساپ، چت‌ها و مدیای آن‌ها را پاک نمی‌کند اما گزینه Clear Storage یا Clear Data همین کار را انجام می‌دهد.

5. فعال کردن قابلیت Save to Camera Roll در آیفون

برخلاف اندروید، عکس‌های واتساپ در آیفون بعد از دانلود به صورت اتوماتیک در Photos یا هر اپ گالری دیگری نمایش داده نمی‌شوند و برای نمایش داده شدن آن‌ها در اپ گالری پیشفرض گوشیتان، یا باید هر عکس را به صورت دستی سیو کنید و یا قابلیت Save to Camera Roll را فعال نمایید. تنها در صورت انجام یکی از این دو کار است که عکس‌های دانلود شده در واتساپ را می‌توانید از طریق گالری مشاهده کنید.

برای فعال کردن این قابلیت، واتساپ را باز کرده و وارد قسمت تنظیمات شوید. با تپ روی گزینه Chats در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود به دنبال Save to Camera Roll بگردید و سوییچ آن را فعال کنید.

6. فعال کردن دسترسی Photos در آیفون

برای اینکه واتساپ بتواند عکس‌ها و ویدیوهای ارسالی توسط واتساپ را دانلود کند نیاز به دسترسی دارد. بنابراین در صورتی که به دنبال راه حل مشکل عدم نمایش عکس های واتساپ در گالری هستید باید اطمینان حاصل کنید که این دسترسی حتما فعال باشد.

برای انجام این کار، به تنظیمات گوشی بروید و با اسکرول کردن به سمت پایین واتساپ را پیدا کرده و وارد تنظیمات آن شوید. سپس روی Photos تپ کرده و گزینه Read and Write را انتخاب کنید.

7. پاک کردن عکس‌های اضافی

اگر در واتساپ زیاد عکس و ویدیو می‌فرستید، بنابراین احتمال دارد فضای مورد نیاز برای ذخیره عکس و فیلمتان تمام شده باشد و در این صورت هم عکس‌ها در گالری نمایش داده نمی‌شوند. راه حل این مشکل هم مشخص است: باید با استفاده از یک اپ فایل اکسپلورر یا به صورت مستقیم و از طریق خود واتساپ عکس‌های اضافیتان را پاک کنید.

8. بررسی Google Photos

در صورتی که از Google Photos به عنوان اپلیکیشن پیشفرض در گوشیتان استفاده می‌کنید و در آن از قابلیت‌های Delete local copy یا Free up device storage استفاده کرده‌اید احتمالا مشکل عدم نمایش عکس های واتساپ در گالری برای شما از همین جا ناشی می‌شود. در صورت استفاده از موارد ذکر شده، عکس‌ها از روی دستگاه پاک می‌شوند اما همچنان از طریق سرویس Google Photos در دسترس خواهند بود.

9. به روز رسانی واتساپ

همیشه این احتمال وجود دارد که باگ‌های موجود در اپلیکشن‌ها مشکلات مختلفی را برای شما به وجود بیاورند. در مورد واتساپ هم همینطور است و در صورتی که نسخه به روز این اپلیکیشن را استفاده نمی‌کنید به اپ مارکت سیستم عاملتان بروید و واتساپ را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید.

آخرین راهکار: نصب دوباره واتساپ

در صورتی که روش‌های بالا را امتحان کردید و هیچکدامشان برای رفع مشکل عدم نمایش عکس های واتساپ در گالری گوشیتان چاره ساز نبودند، به عنوان آخرین راه حل واتساپ را حذف و سپس دوباره نصب کنید. احتمالا بعد از نصب مجدد، قادر به مشاهده عکس‌ها و فایل‌های تصویری دریافتی در گالریتان خواهید بود.

اما حتما قبل از انجام این کار از طریق قابلیت backup موجود در اپلیکیشن واتساپ از چت‌هایتان در گوگل درایو (اندروید) و یا آی‌کلاود (آیفون) پشتیبان بگیرید. چرا که حذف واتساپ تمام چت‌ها، تنظمیات، فایل‌ها و سایر داده‌های موجود در اکانتتان را پاک می‌کند.

تور کیش

مطالب مرتبط

تعداد کاربران واتساپ به ۲ میلیارد نفر رسید

شرکت واتساپ با انتشار پستی در وبلاگ این شرکت اعلام کرد که پیام‌رسان واتساپ حالا دو میلیارد کاربر از سراسر جهان دارد.شرکت واتساپ ضمن اشاره به دو میلیاردی شدن پیام‌رسانش، به اهمیت رمزگذاری پیام های کاربران اشاره کرد که البته با نگرانی قانونگذاران دنیا همراه بوده است. دولت ها می گویند این اقدام باعث می... ادامه مطلب

واتساپ وب در مقابل واتساپ دسکتاپ؛ از کدام یک استفاده کنیم؟

پیام‌رسان واتساپ در حال حاضر پر کاربر ترین نرم افزار ارسال پیام در دنیا به شمار می‌رود و نیازی به معرفی ندارد. این اپلیکیشن می‌تواند هم روی موبایل و هم روی کامپیوتر کار کند. بر خلاف نسخه موبایل، نرم افزار واتساپ روی کامپیوتر در دو حالت مختلف در اختیار کاربران قرار می‌گیرد: واتساپ دسکتاپ و... ادامه مطلب

باگ واتساپ دسکتاپ تغییر پیام ها را برای هکرها ممکن می کند

فیسبوک با انتشار بیانیه رسمی از وجود رخنه امنیتی در واتساپ دسکتاپ خبر داده که امکان انجام حملات تزریق اسکریپت از طریق وبگاه و خواندن فایل های موجود روی MacOS و ویندوز از طریق یک پیام متنی خاص را ممکن می کند. در این حملات هکر می تواند محتوای فایل ها روی کامپیوتری که در آنسوی... ادامه مطلب

دارک مود واتساپ برای تعدادی از کاربران اندروید منتشر شد

بالاخره انتظارها به پایان رسید و واتساپ پس از گذشت قرن‌ها به ارائه حالت تاریک بسیار نزدیک شده است. بر اساس جدیدترین نسخه بتای این برنامه که در گوگل پلی منتشر شده، می‌توان تایید کرد که تیم توسعه‌دهنده این پیام‌رسان محبوب، دارک مود را به واتساپ اضافه کرده‌اند.اگر اخرین نسخه بتای برنامه را از گوگل... ادامه مطلب

قطع دسترسی میلیون ها کاربر به واتساپ از بهمن ماه سال جاری

طبق آنچه در یکی از صفحات پشتیبانی به روز رسانی شده وبسایت واتساپ آمده است، مدیران این پیام رسان بعد از اتخاذ «تصمیمی سخت» از قطع دسترسی به واتساپ برای میلیون ها کاربر خود خبر دادند.در این صفحه آمده است که از ۱۲ بهمن ماه سال جاری آن دسته از کاربرانی که همچنان از iOS... ادامه مطلب

رفع باگ عجیب واتساپ که احتمالا سال‌ها از آن بی خبر بودید

واتساپ باگ عجیبی که سال ها از دید بسیاری از کاربران پنهان مانده بود را برطرف کرد.زمانی که اپلیکیشن واتساپ را باز می کنید همانند خیلی از اپلیکیشن ها با صفحه خوش آمدگویی یا همان صفحه اسپلش اسکرین (Splash Screen) مواجه می شوید که در آن لوگوی اپلیکیشن به نمایش در می آید.برخی از کاربران... ادامه مطلب

ویجیاتو

o

ادامه مطلب

ادامه مطلب

ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟