ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مستربلیط
تکنولوژی

مستر بلیط می‌خواهد به یک پلتفرم کامل گردشگری تبدیل شود

نشست خبری رونمایی از ویژگی‌های جدید مستر بلیط در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و در آن به برنامه‌های آتی این شرکت اشاره شد. مدیران این سامانه می‌گویند که ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۰

نشست خبری رونمایی از ویژگی‌های جدید مستر بلیط در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و در آن به برنامه‌های آتی این شرکت اشاره شد. مدیران این سامانه می‌گویند که تصمیم گرفته‌اند مستر بلیط را تبدیل به یک «پلتفرم کامل گردشگری» کنند.

«حمیدرضا اشجع»، قائم‌مقام هلدینگ عتیق گشت و موسس و مدیرعامل مستر بلیط در این نشست خبری با ذکر این نکته که امروز بیش از ۴ سال از عمر مستر بلیط می‌گذرد، گفت که فروش آنها از روزی سیصد بلیط آغاز شده و امروزه این رقم بسیار بزرگتر است. او همچنین خبر داد که ۶۵ درصد فروش از طریق اپلیکیشن و ۴۵درصد از فروش وب‌سایتی است و روزانه بیش از ۱۰هزار بلیط سفر صادر می‌شود.

به گفته او تیم مستر بلیط در چهارمین سالگرد تولد این مجموعه با راه اندازی باشگاه مشتریان تلاش کرده‌اند تجربه مشتریان برای خرید بلیط را به صورت یکسان کنند.

اشجع با اشاره به برنامه‌های مستر بلیط ادامه داد: «ارائه سرویس سفرهای ترکیبی داخل کشور، نوآوری دیگر مستر بلیط خواهد بود. این کار در سطح بین‌المللی رایج بوده و حتی در سفرهای با ماشین شخصی بسیار صورت می‌گیرد.»

او با تاکید بر این نکته که نسخه دوم محصول به مرور زمان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد به ارائه پیشنهاد‌های ویژه به مشتریان اشاره کرد و ادامه داد: «در سامانه یکپارچه مشتریان، مشتری می‌تواند با استفاده از اطلاعات درج شده در سوابق فعالیتی، کارهای خود را انجام دهد.»

مدیر عامل مستر بلیط با اشاره به همکاری با استارتاپ اکیپ ادامه داد: «اکیپ استارتاپی در زمینه کارپولینگ است. یعنی می‌توانید برای سفر، تعداد مسافران خود را مشخص کرده و مسافران بتوانند با پیدا کردن شما سفر راحت‌تری داشته باشند.»

اشجع با تاکید بر برنامه‌های آینده مستربلیط افزود: «طراحی هویت بصری جدید با تغییرات در رنگ و لوگو، ورود به بازار سفرهای سازمانی، ورود به بازار فروش تلفنی بلیط سفر که باتوجه به اتفاقات اخیر اینترنت این تصمیم گرفته شده و ورود به بازار تاکسی‌های بین‌شهری که با همکاری پلتفرم ماکسی‌تاکسی از برنامه‌های آتی مستر بلیط است.»

او در ادامه به سایر برنامه‌های آینده راه مستر بلیط به این موارد اشاره کرد: «ورود به بازار حمل‌ونقل دریایی با کشتی‌ها و ورود به بازار اجاره خودرو که با همکاری تیم ناواران این کار صورت خواهد گرفت؛ البته این کار نیازمند فرهنگ‌سازی در سطح کشور است.»

مدیر عامل عقیق گشت با اشاره به سوابق 11 ساله فعالیت عتیق گشت گفت:«عقیق گشت سه تغییر داشته است. در ابتدا یک آژانس فروش بلیط بود، در مرحله دوم مستر بلیط راه‌اندازی شد و در سومین مرحله، عتیق گشت به بستری برای ارائه خدمات گردشگری تبدیل خواهد شد.»

او به قابلیت های متفاوت اپلیکیشن جدید اشاره کرد و آنها را چنین برشمرد: «ایرپلین تیکت، رادار ۳۶۱، وینوپر (دستیار حرفه‌ای برای تورلیدرها)، گردگرد (مجله گردشگری)، بازی گردشگری پوآرو بر بستر گیمیفیکیشن، ایران‌گرد، ایران تاپ تورز (IranTopTours) مارکت‌پلیس تورهای گردشگری برای خارجی‌ها از جمله قابلیت های ماست.»

اشجع در این کنفرانس از خسارت ۹ میلیارد تومانی در زمان قطعی اینترنت به مستر بلیط هم خبر داد و تاکید کرد در زمان حادثه هواپیمای اوکراینی نیز ترس مسافران خارجی خسارت زیادی به ما وارد کرد. همچنین در موضوع کرونا نیز تعداد زیادی از سفرها و بلیط‌های گردشگران به سراسر جهان کنسل شد که این موضوع شامل حال مستربلیط نیز می‌شود.

او در پاسخ به سوالی در رابطه به این موضوع که مستر بلیط رتبه چندم را در بین پلتفرم‌های گردشگری به خود اختصاص داده است، گفت:

«در حال حاضر در روز بیش از 10 هزار بلیط می‌فروشیم و می‌توان گفت در این صنعت رتبه دوم متعلق به ماست. اما در رابطه با موضع اسنپ تریپ پیرامون دوم بودن بازار باید به این نکته اشاره کنم که اغلب فروش این تیم طریق کانال‌های فروش دیگر است که به آنها تعلق دارد و یا با آنها همکاری دارند از جمله آپ؛ که کانال فروش ناپایداری برای آنهاست. از طرفی نیز باید گفت تیم آنها از دامپینگ استفاده می‌کنند. با این اوصاف فروش این تیم ناپایدار است و تمرکز آنها بیشتر بر موضوع رزرو هتل است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی