ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

استارتاپ «آی هوم» بخشی از نیروهای خود را تعدیل کرد

شنیده می‌شود که روز گذشته ۲۹ بهمن ۹۸، استارتاپ «آی‌ هوم» که از خود به عنوان «جامع ترین وب سایت خرید، رهن و اجاره املاک» یاد می‌کند، تعداد نامشخص اما قابل توجهی از نیروهای خود ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۹

شنیده می‌شود که روز گذشته ۲۹ بهمن ۹۸، استارتاپ «آی‌ هوم» که از خود به عنوان «جامع ترین وب سایت خرید، رهن و اجاره املاک» یاد می‌کند، تعداد نامشخص اما قابل توجهی از نیروهای خود را تعدیل کرده است. بر اساس اطلاعاتی که به دست دیجیاتو رسیده، این دومین تعدیل نیروی این استارتاپ در دو ماه اخیر است.

چند شخص که در میان نیروهای تعدیل شده هستند، در گفتگو با دیجیاتو این اتفاق را تایید کردند. از سوی دیگر «حسین رفعت‌نژاد»، مدیرعامل اسبق آی‌ هوم، در اینستاگرام خود با انتشار تصویری مربوط به سال‌های گذشته، از نقش «دیوار» در اتفاقات اخیر گفته است. دیوار و آی هوم در شهریور ۹۸، با برگزاری یک نشست خبری اعلام کردند که همکاری‌شان آغاز شده است. اما جزییات بیشتری به شکل رسمی درباره نحوه خرید آی هوم یا همکاری اعلام نشد.

توضیحات مدیرعامل اسبق آی هوم و نارضایتی‌اش از شرایط کنونی این استارتاپ. (رفعت نژاد به دیجیاتو اجازه انتشار این تصویر را داده است.) 

یکی از کارشناسان این مجموعه که در دور اول تعدیل‌ها بوده است، به دیجیاتو گفت که آی هوم حدوداً یک ماه پیش ۴۰ تا ۵۰ نفر از نیروهای خود را تعدیل کرده است. تا پیش از آن، این استارتاپ حدوداً ۱۷۰ نیرو داشته است. در مرحله دوم تعدیل که روز گذشته اتفاق افتاده، گفته می‌شود که در مجموع حدود ۴۰ نفر از نیروها باقی مانده‌اند. این منبع آگاه می‌گوید روز گذشته، بسیاری از تیم‌ها، تعدیل نیرو داشته‌اند.

نکته‌ای که چند نفر از کارکنان تعدیل شده به دیجیاتو می‌گویند، نامشخص بودن برنامه‌ها برای آینده است. مشخصاً آی هوم قصد تعطیلی ندارد اما به نظر می‌رسد تصمیمات در لایه‌های بالاتری گرفته شده‌اند. یکی از این افراد می‌گوید «سیاست‌ها پیچیده است و کسی نمی‌داند این تصمیم چرا گرفته شده». به گفته او پس از دو سال و نیم، حدوداً ۱۰ روز پیش نسخه جدید وب‌سایت آی هوم در دسترس قرار گرفته بود. یکی دیگر از نیروهای تعدیل شده، بحث جلوگیری از قیمت‌گذاری در سایت‌های مسکن را یکی از دلایل این اتفاق می‌داند.

موضوع دیگری که چند شخص تعدیل شده از آی هوم در گفتگو با دیجیاتو در رابطه با آن ابراز نگرانی کردند، شفاف نبودن وضعیت تسویه حساب مخصوصاً در شرایط زمانی کنونی است. آن‌ها می‌گویند مدیران آی‌هوم هنوز در خصوص تسویه حساب، به نیروهای تعدیل شده اطلاعی به شکل شفاف نداده‌اند.

از سوی دیگر یکی از مدیران آی هوم در گفتگو با دیجیاتو اعلام می‌کند که تعدیل به این گستردگی نبوده ولی عدد دقیقی اعلام نمی‌کند. او می‌گوید در ساعات آینده احتمالاً بیانیه‌ای از سوی مدیرعامل آی هوم منتشر خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی