ابتلای 1576 نفر به کرونا تنها در یک روز؛ آمار مبتلایان به 5823 نفر رسید

ابتلای 1576 نفر به کرونا تنها در یک روز؛ آمار مبتلایان به 5823 نفر رسید

سخنگوی وزارت بهداشت در کنفرانس زنده خبری امروز، آخرین آمار از درگذشتگان، مبتلایان و بهبودیافتگان ویروس کرونا در ایران را اعلام کرد. به گفته او با وجود اینکه تعداد بهبود یافتگان به ۱۶۶۹ نفر رسیده اما در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و مجموع مبتلایان به ۵۸۲۳ نفر رسیده است.

«کیانوش جهانپور» در این کنفرانس اعلام کرد که از ظهر دیروز تا امروز، ۱۵۷۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد و در مجموع تعداد این بیماران در کشور به ۵۸۲۳ نفر رسیده است. به گفته جهانپور تعداد بهبود یافتگان نیز به ۱۶۶۹ نفر افزایش یافته است: «در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ نفر از مبتلایان جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۴۵ مورد رسید.»

علیرغم محدودیت های ترافیکی از روز گذشته در محورهای شمال کشور و توصیه های اکید مسؤولان، گزارشات مردمی حکایت از این دارد که همچنان شاهد افزایش موج سفرها هستیم، این کار می تواند اپیدمی کرونا را گسترش دهد و کارشناسان بر این باورند که سفرهای مردمی سبب می‌شود تا شهرهای عاری از آلودگی هم در معرض خطر ابتلا به بیماری قرار گیرند و شیوع این ویروس در کشور تشدید خواهد شد.

بر اساس آمار منتشر شده، حدود ۱۰۰ شهر در کشور به ویروس کرونا آلوده شده، در حالیکه این تعداد در چند روز پیش حدود ۷۰ شهر بوده است. تعداد کل بیماران کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان به شرح زیر است:

تهران: ۱۵۳۹
قم: ۶۶۸
گیلان: ۴۹۴
اصفهان: ۴۸۴
البرز: ۳۰۵
مازندران: ۶۰۶
مرکزی: ۲۶۵
قزوین: ۱۷۸
سمنان: ۱۳۸
گلستان: ۱۶۲
خراسان رضوی: ۱۳۵
فارس: ۹۵
لرستان: ۱۰۷
آذربایجان شرقی: ۷۷
خوزستان: ۶۴
یزد: ۸۱
زنجان: ۵۲
کردستان: ۴۴
اردبیل: ۴۱
کرمانشاه: ۳۱
کرمان: ۴۰
همدان: ۳۴
سیستان و بلوچستان: ۳۴
هرمزگان: ۳۰
خراسان جنوبی: ۱۸
خراسان شمالی: ۲۳
چهارمحال و بختیاری: ۱۶
ایلام: ۱۵
آذربایجان غربی: ۳۳
کهگیلویه و بویراحمد: ۶
بوشهر: ۸

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato