وانت فورد F-350 با چرخ‌های عجیبش زمین را شخم می‌زند [تماشا کنید]

وانت فورد F-350 با چرخ‌های عجیبش زمین را شخم می‌زند [تماشا کنید]

یکی از کانال های یوتیوب وانت فورد اف ۳۵۰ را به چرخ های تیغ دار مجهز کرده که فیلم «مسابقه مرگ» (Death Race) را در ذهن بیننده تداعی می کند.

کانال یوتیوبی «WhistlinDiesel» فورد اف ۳۵۰ را به چهار چرخ تیغ دار فولادی که البته هیچ شباهتی به چرخ ندارند، مجهز کرد و آنرا روی زمین یخ زده تست کرد. آزمایش با حالت تک دیفرانسیل شروع شد و همانطور که در ادامه ملاحظه می کنید، وانت عظیم الجثه فورد به خاطر یخ زدن توپی چرخ به سختی از جایش تکان می خورد:

اعضای کانال یوتیوبی مذکور تصمیم می گیرند خودرو را در حالت چهار چرخ متحرک قرار دهند که باز هم اوضاع نسبت به شروع آزمایش تفاوت چندانی نمی کند. به خاطر تیغ دار بودن چرخ ها، مقدار زیادی گل و لای در چرخ ها گیر می کند و حرکت کردن به سختی انجام می شود.

بالاخره پس از چند بار سعی و تلاش، خودرو راه می افتد و زمین یخ زده را با چرخ های تیغ دارش شخم می زند. خارها بعد از طی مسافت کوتاهی به خاطر اصطکاک با زمین و تحمل وزن ۶ تنی خودرو خم می شوند.

فورد موفق شد با چرخ های دفرمه شده مسافت کوتاهی را طی کند و خاک را مثل ماشین آلات کشاورزی زیر و رو کند. ماشین سرانجام وارد منطقه ای باتلاقی شد و تلاش های راننده برای بیرون کشیدن آن با فشار بر پدال گاز بی ثمر ماند.

در انتها چرخ های تیغ دار با نمونه «معمولی» تعویض شدند و آزمایش با آسیب فراوان به خودرو به پایان رسید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato