آیا قیمت تاکسی‌های اینترنتی افزایش پیدا می‌کند؟

آیا قیمت تاکسی‌های اینترنتی افزایش پیدا می‌کند؟

چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه تاکسی‌های اینترنتی تقاضای افزایش نرخ کرایه‌های خود را از طریق اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی داشتند و گمانه‌زنی‌ها بر این شد که در شرایط کنونی این افزایش قیمت صورت گرفته است. عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی اما تاکید می‌کند که این درخواست در همان زمان گران شدن بنزین صورت گرفته و ربطی به وقایع اخیر ندارد. او باور دارد که باید نرخ تاکسی‌های اینترنتی افزایش پیدا کند اما شرایط کنونی را موقعیت مناسبی برای این افزایش قیمت نمی‌داند.

«رضا الفت نسب» در گفتگو با دیجیاتو عنوان می‌کند که در شرایط فعلی و با توجه به نمودار عرضه و تقاضا، هیچ تاکسی اینترنتی حتی اگر ابلاغیه‌ای مبنی بر افزایش نرخ تاکسی دریافت کند حاضر به گران کردن کرایه‌های خود نیست. به گفته الفت نسب با توجه به کاهش نسبی درخواست خودرو از سوی مردم، حالا تقاضا بسیار کاهش داشته و از همین رو مساله گران شدن نرخ تاکسی‌های اینترنتی مساله‌ای نیست که در شرایط فعلی بتوان به آن فکر کرد. او در پاسخ به پرسش دیجیاتو که آیا این نرخ‌ها بالاخره قصد گران شدن را ندارند یا خیر می‌گوید:

«طبیعتا نرخ‌های تاکسی‌های اینترنتی هم مانند هر آیتم دیگری دستخوش تغییراتی خواهد شد ولی نرخ‌های فعلی در این پلتفرم‌ها بعد از افزایش هزینه بنزین تغییر زیادی نداشته و این نرخ‌ها نیاز دارند که بروزرسانی شوند. حتی اگر در نظر بگیریم که صد در صد بنزین رانندگان ناوگان تاکسی‌های اینترنتی به شکل سهمیه‌ای تامین بشود که نمی‌شود، باز هم باید یادمان باشد که بنزین هزار تومانی به هزار و پانصد تومان افزایش قیمت داشته و یک رشد ۵۰ درصدی را تجربه کرده است. با این حساب چطور می‌توان گفت که نرخ تاکسی‌های اینترنتی نباید چند درصد افزایش پیدا کند؟»

الفت نسب با تاکید بر اینکه درخواست افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی‌های اینترنتی که از سوی این اتحادیه به وزارت صمت فرستاده شده و زمان ارسال آن به همان روزهای آغازین گران شدن بنزین برمی‌گردد، به دیجیاتو می‌گوید که معیشت رانندگان این تاکسی‌های اینترنتی با نرخ‌های کنونی به سختی می‌گذرد.

او همچنین ضمن ابراز خشنودی نسبت به این مساله که بنزین‌های سهمیه‌ای رانندگان این پلتفرم‌ها در یکی دو هفته پیش به طور تمام و کمال اعطا شده باور دارد که این روند باید با نظم و ترتیب خاصی ادامه یابد تا مرهمی بر مشکلات این صنف باشد.

ویجیاتو
نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato