اپلیکیشن ویز با قابلیتی جدید کاربران را در مبارزه با ویروس کرونا یاری می کند

اپلیکیشن ویز با قابلیتی جدید کاربران را در مبارزه با ویروس کرونا یاری می کند

این روزها ویروس کرونا به چالش اصلی جهان تبدیل شده و کشورهای مختلف سعی می کنند با بهره گیری از تمام امکانات خود به مقابله با آن بپردازند. در این بین برخی از شرکت های تکنولوژی نیز بیکار ننشسته و با افزودن قابلیت های جدید به محصولات و خدمات خود به یاری مردم در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شتافته اند.

گوگل یکی از این شرکت ها است که اخیرا با بروزآوری اپلیکیشن ویز (Waze) در برخی مارکت های معین، قابلیت جدیدی را به آن افزوده است. این قابلیت نزدیک ترین بیمارستان هایی را که بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را پذیرش می کنند، به رانندگان معرفی نموده و آنها را به سمت این بیمارستان ها هدایت می کند.

انتظار می رود با توجه به گسترش سریع ویروس کرونا و ابتلای بیش از ۳۸۶ هزار نفر (در لحظه نگارش مطلب) به کووید-۱۹، گوگل قابلیت فوق را در مارکت های بیشتری عرضه کند. در حال حاضر چین، ایتالیا و ایالات متحده بیشترین تعداد بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را دارند.

کاربران ویز می توانند با جستجوی عبارت های COVID و coronavirus از قابلیت جدید این اپلیکیشن مسیریاب استفاده کنند. با جستجوی عبارات فوق، ویز دیتابیس خود را بررسی نموده و نزدیک ترین بیمارستان اختصاصی بیماران کووید-۱۹ را به کاربران معرفی می کند؛ ضمن اینکه به دلیل پایش لحظه ای وضعیت ترافیک اطراف بیمارستان ها، ویز کوتاه ترین و بهینه ترین مسیر را در اختیار کاربران می گذارد.

به گزارش نشریه جاکارتا پست، مارلین آر. سیاهان (Marlin R. Siahaan) مدیر ویز در کشور اندونزی در این باره گفته:

ویز متعهد است در زمان شیوع کووید-۱۹ با ارایه اطلاعات دقیق و بروز درباره وضعیت راه ها و مکان های کنترل و درمان،  به رانندگان در راستای حفظ سلامتی کمک کند.

مسلما می دانید که ویز در حال حاضر یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های مسیریاب در هر دو پلتفرم اندروید و iOS است و بسیاری از افراد هنگام رانندگی با اندروید اوتو و اپل کارپلی از آن استفاده می کنند؛ به همین خاطر قابلیت جدید این اپلیکیشن می تواند در نجات جان افراد نقشی مثبت داشته باشد.

 

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato