مسابقه درگ لکسوس RC F با نمایندگان بنز و ب ام و؛ سامورایی در برابر چهار آلمانی [تماشا کنید]

مسابقه درگ لکسوس RC F با نمایندگان بنز و ب ام و؛ سامورایی در برابر چهار آلمانی [تماشا کنید]

دنیای سدان ها و کوپه های لوکس عمدتا توسط خودروسازان آلمانی اشغال شده و آنها بر این بخش از بازار حکمرانی می کنند. مرسدس AMG C63، ب ام و M3 و M4 را می توان شاخص ترین مدل های حاضر در این بخش نامید و هر مدل جدیدی که توسعه می یابد، معمولا با آنها مقایسه می شود.

لکسوس RC F یکی از تازه واردهای کلاس کوپه های لوکس به شمار می رود. این خودرو علاوه بر نسخه استاندارد، در نسخه Track Edition نیز عرضه می شود. نسخه مذکور سال گذشته در نمایشگاه خودروی دیترویت معرفی شده و در مقایسه با نسخه استاندارد حدود ۸۰ کیلوگرم سبک تر است؛ همچنین به دلیل برخی بازنگری های صورت گرفته، موتور آن قدرت بیشتری تولید می کند.

برای ارزیابی عملکرد لکسوس RC F ترک ادیشن، مت واتسون و دیگر دوستان وی در Carwow اخیرا با ترتیب یک مسابقه درگ جذاب، آن را در برابر رقبای مطرح آلمانی قرار داده اند. این رقبا عبارتند از مرسدس AMG C63 S کوپه و ب ام و M4. به منظور مقایسه ای بهتر نسل قبلی سدان C63 و ب ام و M3 نیز در این مسابقه درگ حضور پیدا کرده اند.

مسابقه درگ

لکسوس RC F نیروی مورد نیاز خود را از یک موتور ۵ لیتری V8 دریافت می کند. این موتور در نسخه Track Edition بدون بهره گیری از توربوشارژر توانایی تولید ۴۷۷ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. کوپه ۱۷۶۵ کیلوگرمی ژاپنی ها در انگلستان با قیمتی نزدیک به ۶۰ هزار دلار به فروش می رسد.

در زیر کاپوت ب ام و M4 یک موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر توربو با توانایی تولید ۴۳۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور قرار دارد. این کوپه ۱۶۴۵ کیلوگرمی با پرداخت ۶۶.۵ هزار پوند در انگلستان قابل خریداری است.

نسل قبلی M3 دیگر نماینده باواریایی ها در این رویارویی هیجان انگیز است. نیروی این سدان ۱۶۰۵ کیلوگرمی توسط یک موتور ۴ لیتری V8 تنفس طبیعی تامین می شود. طبق کاتالوگ موتور M3 قادر است ۴۲۰ اس بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. نسخه حاضر در مسابقه درگ Carwow با پرداخت ۲۵ هزار پوند خریداری شده است.

مسابقه درگ

به سراغ نماینده اشتوتگارتی ها می رویم. وظیفه تامین نیروی مرسدس AMG C63 S کوپه بر عهده همان موتور معروف ۴ لیتری V8 و توئین توربو گذاشته شده است. این موتور به گونه ای تنظیم شده که در C63 S برابر با ۵۱۰ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. علی رغم موتور قوی تر، این خودروی تقریبا ۷۸ هزار پوندی با ۱۸۲۰ کیلوگرم وزن، سنگین ترین مدل حاضر محسوب می شود.

نسل قبلی سدان مرسدس AMG C63 که با کد اتاق W204 شناخته می شود، دومین نماینده مرسدس بنز در این مسابقه تماشایی است. مثل لکسوس RC F و ب ام و M3 موتور AMG C63 نیز به صورت طبیعی تنفس می کند. اما با توجه به حجم ۶.۲ لیتری این موتور V8 توانایی تولید ۴۶۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد.سدان ۱۶۵۵ کیلوگرمی مرسدس با ۱۹ هزار پوند قیمت ارزان ترین خودروی شرکت کننده در این مسابقه لقب گرفته است.

حال که با مشخصات مدل ها آشنا شدید، در ادامه می توانید ویدیوی مصاف دیدنی آنها را نیز مشاهده فرمایید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato