جک دورسی یک میلیارد دلار به مبارزه با ویروس کرونا کمک کرد

جک دورسی، مدیرعامل توییتر از اختصاص یک میلیارد دلار از سرمایه اش به مبارزه با پیامدهای ویروس کرونا خبر داد. این سرمایه از طریق سهام دورسی در پلتفرم پرداخت دیجیتال Square تامین شده و صرف ایجاد صندوقی به نام Start Small می شود که هدف اولیه آن مبارزه با ویروس کرونا در سراسر دنیا خواهد بود.

ثروت دورسی به مراتب کمتر از غول های دنیای فناوری از جمله گیتس، جف بزوس و مارک زاکربرگ  است اما به لطف عملکرد خوب توییتر و Square از ثروت کلانی برخوردار است و تصمیم گرفته یک میلیارد دلار از آنرا صرف تشکیل صندوق خیریه Start Small کند.

مدیر عامل توییتر در صفحه شخصی‌اش این یک میلیارد را معادل ۲۸ درصد از ثروت ۳.۶ میلیارد دلاری خود اعلام کرده و از اهداف بعدی صندوق جدیدش پرده برداشت:

پس از پایان پاندمی کرونا صندوق روی سلامت دختران و آموزش به آنها و همچنین ارتقای حداقل درآمد تمرکز می کند. همه فعالیت ها شفاف بوده و از طریق لینک زیر قابل پیگیری هستند.

جک دورسی برای شفاف سازی در مورد عملکرد صندوق صفحه ای را در Google Sheets ایجاد کرده که نحوه صرف هزینه ها را مشخص می سازد. از نظر وی کمک به ارتقای سلامت و آموزش زنان بهترین راه حل ها برای غلبه مشکلات کنونی جهان هستند. دیگر هدف وی که کمک به اقشار کمک درآمد است می تواند به ارتقای سطح درامد در کشورهای فقیرتر کمک کند اما همانطور که خود او می گوید عملی بودن و کارایی این ایده باید در دنیای واقعی هم محک بخورد.

وی ابراز امیدواری کرد که اهدای این کمک مالی باعث تشویق دیگران به انجام کارهای مشابه شود: «زندگی بسیار کوتاه است پس بیایید همین حالا هر کاری که می توانیم برای کمک به دیگران انجام دهیم.». پیش از این جف بزوس، زاکربرگ و گیتس هم مبالغ قابل توجهی به مبارزه با ویروس کرونا اختصاص داده بودند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟