تزریق ماده ضدعفونی کننده برای درمان کرونا؛ توییتر ویدیوهای ترامپ را حذف نمی‌کند

تزریق ماده ضدعفونی کننده برای درمان کرونا؛ توییتر ویدیوهای ترامپ را حذف نمی‌کند

بعد از ظهر پنج شنبه رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری خود در رابطه با ویروس کرونا از تزریق مواد ضدعفونی کننده به بدن برای درمان این ویروس خطرناک سوال کرد. کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز مانند همیشه با تمام قوا به تمسخر او پرداخته و ویدیوی نشست وی را بازنشر می‌کنند. توییتر اما عنوان کرده صحبت‌های دونالد ترامپ، در دسته نشر اخبار غلط کرونا قرار نگرفته و به همین دلیل ویدیوهای وی را حذف نخواهد کرد.

اگر اخبار ویروس کرونا را در چند روز گذشته پیگیری کرده باشید، حتما می‌دانید دونالد ترامپ در نشست خبری خود در رابطه با تزریق مواد ضدعفونی کننده به عنوان درمان بیماری کووید-۱۹ سوال کرد. از آن‌جایی که این کار عواقب بسیار خطرناکی دارد، بسیاری گمان می‌کردند توییتر آن را حذف کند. سخنگوی این شبکه اجتماعی اما عنوان کرده از آن جایی که سخنان وی به عنوان یک سوال مطرح شده و به صورت علنی کسی را دعوت به تزریق مواد ضدعفونی کننده نکرده، آن را حذف نمی‌کند.

توییتر

توییتر به صراحت عنوان می‌کند که تنها محتوایی را حذف خواهد کرد که در سیاست‌های ضد نشر اخبار جعلی کرونا در این کمپانی، به عنوان یک راه‌حل خطرناک برای سلامتی عموم شناخته شود. در نتیجه ویدیو دونالد ترامپ نیز حذف نمی‌شود. البته این شبکه اجتماعی محبوب هشتگ‌های مربوط به تزریق مواد ضدعفونی کننده را غیرفعال کرده است.

حساب رسمی ارتباطات توییتر در توییتی عنوان کرد «اگر توییت‌‌ها یا تِرِندها مردم را دعوت به انجام کاری کنند که منجر به در خطر افتادن سلامتی آن‌ها شود، آن را حذف می‌کنیم. ما نمی‌خواهیم هر توییتی که اطلاعات ناقص در رابطه با کووید-۱۹ دارد حذف کنیم. به عنوان یک شبکه اجتماعی آزاد، نمی‌توان در این ابعاد چنین مباحثی را محدود کرد.»

در نهایت گفتنی است که برای دریافت اطلاعات پیرامون ویروس کرونا، تنها به منابع موثق اعتماد کنید و هر دستورالعملی که از سوی مراجع غیر مرتبط منتشر شده را نادیده بگیرید.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato