مدل 2020 تسلا مدل 3 با افزایش قیمت 6000 دلاری عرضه خواهد شد

مدل 2020 تسلا مدل 3 با افزایش قیمت 6000 دلاری عرضه خواهد شد

با گذشت یک سال از عرضه ارزان قیمت ترین محصول شرکت تسلا یعنی تسلا مدل ۳ ، این مدل در برخی از بازارها دومین افزایش قیمت خود را تجربه خواهد کرد. قیمت مدل پایه Standard Range Plus از ۷۳.۹۰۰ دلار استرالیا آغاز می شود. پیش از این تسلا قرار بود این مدل را با قیمت ۶۶.۰۰۰ دلار در این بازار عرضه کند.

مدل بعدی یعنی Long Range با برچسب قیمت ۹۱.۶۱۳ دلاری عرضه خواهد شد و مدل پرچم دار یعنی Performance نیز قیمت پایه برابر با ۱۰۲.۰۱۳ دلار دارد.

tesla_model_3 (2)

مدل پایه Standard Range Plus حداکثر سرعتی برابر با ۲۲۵ کیلومتربرساعت دارد. این خودرو در تست برد حرکتی اروپایی موسوم به NEDC که چندان مطمئن به شمار نمی رود و تست برد حرکتی جدید اتحادیه اروپا موسوم به WLTP (که جایگزین روش قبلی شده) بردی برابر با ۴۶۰ کیلومتر را به ثبت رسانده است. این مدل توانایی رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در عرض ۵.۶ ثانیه را دارد.

مدل چهار چرخ متحرک موسوم به Long Range که از دو موتور الکتریکی مستقل در محور جلو و عقب نیرو می گیرد برد حرکتی معادل ۶۲۰ کیلومتر را به ثبت رسانده است و حداکثر سرعت آن به ۲۳۳ کیلومتر می رسد. این مدل برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۴.۶ ثانیه زمان احتیاج دارد.

در نهایت مدل Performance قرار دارد که توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۲۶۱ کیلومتر بر ساعت را دارد. همچنین این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۳.۴ ثانیه زمان احتیاج دارد. برد حرکتی این مدل نیز برابر با ۵۶۰ کیلومتر اعلام شده است. حداکثر قدرت این مدل به ۴۵۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن به ۶۳۷ نیوتن متر می رسد.

تسلا مدل 3

این مسئله در حالی اتفاق می افتد که ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا اعتقاد دارد که سال تولید جایی در شرکت تسلا ندارد و این شرکت به محض رسیدن به دست آوردهای جدید آن را در محصولات خود اعمال می کند. با این وجود به نظر می رسد در کوتاه مدت شاهد افزایش قیمت محصولاتی که وابستگی شدیدی به خطوط تولید قطعه در کشور چین دارند باشیم و باید منتظر ماند و دید که تاثیر بلند مدت ویروس کرونا بر روی صنعت خودروسازی و به ویژه محصولات برقی چه خواهد بود.

در حال حاضر تسلا مدل ۳ را با ۴ یا ۸ سال گارانتی باتری و موتور الکتریکی عرضه می کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato