متخصصان پزشکی: ویروس کرونا در حال ضعیف شدن است

متخصصان پزشکی: ویروس کرونا در حال ضعیف شدن است

یکی از پزشکان ارشد اهل ایتالیا می‌گوید قدرت ویروس کرونا کاسته شده و این ویروس همانند گذشته مرگبار نیست. به گفته او ذرات این ویروس در نمونه‌های جدیدی که از بزاق و بینی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ گرفته شده در مقایسه با نمونه های ماه های قبل کاهش داشته است.

«آلبرتو زانگریلو» (Alberto Zangrillo)، رئیس بیمارستان سن رافائل شهر میلان می‌گوید: «در حقیقت ویروس کرونا دیگر در ایتالیا وجود ندارد. میزان ذرات ویروس در نمونه‌هایی که در ۱۰ روز گذشته از بزاق و بینی گرفته شده‌اند، بسیار کمتر از نمونه‌های گرفته شده در یک یا دو ماه قبل هستند.»

از ماه گذشته میلادی آمار مرگ و میر و مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا به شکل پیوسته کاهش داشته و دولت این کشور کمی از قوانین سفت و سخت قرنطینه را تلطیف کرده است.

پزشک ایتالیایی از کاهش قدرت ویروس کرونا می گوید

زانگریلو می‌گوید برخی متخصصان در مورد آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا در ایتالیا زیاده روی کرده‌اند و دولت این کشور باید واقعیت جدید را در نظر بگیرد. به گفته او ایتالیا باید به شرایط عادی بازگردد و کسانی که در بین مردم هراس افکنی کرده‌اند باید مسئولیت این کار را بپذیرند.

دولت ایتالیا احتیاط را در پیش گرفته و می‌گوید هنوز زود است تا از پیروزی بر ویروس کرونا صحبت کرد. «ساندرا زامپا» (Sandra Zampa)، یکی از معاونان وزارت بهداشت ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:

«منتظر شواهد علمی مبنی بر ناپدید شدن ویروس هستیم و از کسانی که در این رابطه اطمینان دارند دعوت می‌کنیم تا مردم ایتالیا را گیج نکنند. ما به جای این کار باید به مردم ایتالیا هشدار دهیم تا بیشترین احتیاط را در پیش بگیرند، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، از حضور در تجمع‌ها بپرهیزند، به طور مرتب دست‌های خود را بشویند و ماسک بزنند.»

«متیو باستی» (Matteo Bassetti)، رییس بیماری‌های عفونی بیمارستان سن مارتینو شهر جنوآ نیز با اشاره به اینکه ویروس کرونا تضعیف شده، گفت: «قدرتی که این ویروس دو ماه قبل داشت با اکنون یکسان نیست. واضح است که حالا کووید ۱۹ با گذشته فرق کرده است.»

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato