خیلی ارزان‌تر از پراید، چانگلی خودرویی برقی با قیمت 1200 دلار [تماشا کنید]

با افزایش تعداد فروشگاه‌های اینترنتی، هر روزه بر شمار افرادی که کالاهای مورد نیاز خود را به طور آنلاین خریداری می‌کنند، افزوده می‌شود. اگر چه خرید آنلاین آسان‌تر از شیوه سنتی است و می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه ‌شود، اما به دلایل مختلف با ریسک‌هایی همراه بوده و ممکن است تجربه بدی را برای کاربران رقم بزند.

اخیرا جیسون تورچینسکی (Jason Torchinsky) که جزو دست‌اندرکاران وبسایت Jalopnik است، با به جان خریدن ریسک‌های خرید آنلاین اقدام به سفارش یک اتومبیل برقی چینی به نام چانگلی (Changli) از سایت علی‌بابا کرده است.

شرکت چانگلی در سال 1996 تاسیس شده است

آنچه که خودروی سفارش داده شده توسط آقای تورچینسکی را متمایز و جالب توجه می‌کند، قیمت 930 دلاری آن است. البته با سفارش باتری این رقم به 1200 دلار افزایش می‌یابد. از آنجایی که آقای تورچینسکی محل سکونت خود در ایالات متحده را به عنوان آدرس تحویل انتخاب کرده، هزینه نهایی به حدود 3000 دلار می‎رسد.

ارزان‌ترین خودروی برقی جهان
چانگلی ارزان‌ترین خودروی برقی جهان به شمار می‌رود. این خودرو در مقایسه با تسلا مدل Y حدود 38 هزار دلار ارزان‌تر است!

بدون احتساب هزینه پستی و با در نظر گرفتن قیمت 1200 دلار برای خودروی برقی چانگلی، جیسون تورچینسکی انتظار چندانی از آن نداشته است، ولی وقتی او سفارش خود را دریافت کرده، بسیار شگفت‌زده شده است.

ارزان‌ترین وسیله نقلیه چهارچرخ برقی که در آمریکا می‌توان خرید

آنطور که آقای تورچینسکی در ویدیوهای خود گفته، این خودرو یا به عبارت بهتر موتور چهار چرخ مسقف امکانات و کیفیتی فراتر از رقم پرداختی ارائه می‌کند. برای نمونه مدل مورد بحث به دوربین دید عقب رنگی مجهز است که مشابه آن در خودروهای مدرن امروزی با قیمت بسیار بیشتر دیده می‌شود.

ارزان‌ترین خودروی برقی جهان

محصول عجیب چینی‌ها بی‌ایراد هم نیست. پیشرانه برقی این خودرو فقط 1.1 اسب بخار قدرت تولید می‌کند، به همین جهت حتی هنگام بالا رفتن از شیب‌های ملایم دچار مشکل می‌شود. همچنین به خاطر ابعاد نامتعارف اتاق و چرخ‌ها نباید روی توانایی‌های حرکتی آن چندان حساب کرد، سرعت‌سنج موجود هم به نظر می‌رسد سرعت حرکت را بیشتر از رقم واقعی نشان می‌دهد.

به گفته آقای تورچینسکی این خودرو توانایی دستیابی به نهایت سرعت 20 مایل (32 کیلومتر) در ساعت را دارا بوده و مسافت قابل پیمایش آن به طور تقریبی بین 25 الی 60 مایل (40 الی 96 کیلومتر) ارزیابی می‌شود.

مساله حائز اهمیت اینکه بسیار بعید است ایمنی خودروی چانگلی در تست تصادف ارزیابی شده باشد؛ از این رو در صورت وقوع تصادف با خودروهای دیگر از جمله مدل‌های شاسی‌بلند، سرنشین یا سرنشینان آن به احتمال زیاد دچار صدمات شدید خواهند شد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟