سافاری در macOS Big Sur بروزرسانی شد؛ مدیریت بهتر تب‌ها و عملکرد سریع‌تر

سافاری در macOS Big Sur بروزرسانی شد؛ مدیریت بهتر تب‌ها و عملکرد سریع‌تر

اپل دقایقی پیش از سیستم عامل macOS Big sur در WWDC 2020 رونمایی کرد که حاوی نسخه جدید سافاری است. این مرورگر در مقایسه با گذشته بهبودهای زیادی داشته است.

یکی از مهم‌ترین بروزرسانی‌های این مرورگر، مدیریت تب است. زمانی که چندین تب را باز کرده باشید که معمولا افراد حرفه‌ای چنین کاری را انجام می‌دهند، می‌توانید تب جدید را به صورت شناور مشاهده کنید و برای پیش نمایش آن، نیازی به کلیک کردن نخواهید داشت.

مطلب پیشنهادی:مزایده اولین آیفون جهان با پورت USB-C در eBay: پیشنهاد ۱۰۰ هزار دلاری خریداران مزایده اولین آیفون جهان با پورت USB-C در eBay: پیشنهاد ۱۰۰ هزار دلاری خریداران

اگر چنین قابلیتی به شما در مرتب کردن تب‌ها کمک نمی‌کند، می‌توانید روی تب کلیک راست کنید تا به گزینه‌ای برای بستن تمام تب‌ها دسترسی پیدا کنید. در حال حاضر سافاری تنها نام سایت را در تب‌ها به نمایش می‌گذارد و نمی‌توانید به سایر اطلاعات که به شما در شناسایی آن کمک می‌کند، دسترسی داشته باشید. در بروزرسانی جدید علاوه بر نام، آیکون نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

سافاری

این مرورگر بهبودهای بیشتری را در سیستم عامل جدید اپل تجربه کرده که برای مثال می‌توان به پشتیبانی از افزونه‌های توسعه پیدا کرده برای مرورگرهای دیگر اشاره کرد. کاربران می‌توانند توسط یک ویترین اختصاصی به این افزونه‌ها دسترسی داشته باشند. برخلاف سایر مرورگرها، سافاری امکان شخصی سازی استفاده سایت‌ها از افزونه‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند.

مطلب پیشنهادی:کاویار از مدل ویژه آیفون ۱۳ پرو با دندان واقعی دایناسور تی رکس رونمایی کرد کاویار از مدل ویژه آیفون ۱۳ پرو با دندان واقعی دایناسور تی رکس رونمایی کرد

در سافاری جدید امکان شخصی سازی بیشتر هوم اسکرین وجود دارد که برای مثال می‌توان به تصاویر پس زمینه سفارشی اشاره کرد. این مرورگر همچنین به قابلیت ترجمه مجهز شده، بنابراین اگر به وب‌سایتی با زبانی غیر از زبان مادری خود سر بزنید، سافاری می‌تواند آن را ترجمه کند.

در این مرورگر دکمه حریم شخصی جدیدی درون نوار ابزار قرار گرفته که کاربران توسط آن می‌توانند از نحوه استفاده سایت‌ها از اتصال آن‌ها و همچنین مسدود شدن ردیاب‌ها اطلاع پیدا کنند. اپل اعلام کرده که این مرورگر در باز کردن وب‌سایت‌ها سرعت بالاتری نسبت به گذشته دارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato