نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ به صورت آنلاین و حضوری برگزار خواهد شد

ثبت نام در نهمین دوره از نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۰ از امروز (دوم تیرماه) آغاز شد. دبیر نمایشگاه اینوتکس اعلام کرده ثبت نام تا ۲۰ مرداد ماه ادامه دارد و این رویداد به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد. از جمله بخش‌های جدید رویداد امسال بخش اینوگیم خواهد بود که به عنوان رویداد جانبی به نمایشگاه اضافه شده است. این نمایشگاه به همراه تمامی رویدادها و بخش‌های جانبی آن، در تاریخ ۲۲ الی ۲۵ مرداد ماه سال جاری به صورت مجازی و از طریق وب سایت و اپلیکیشن آن برگزار خواهد شد.

به گزارش دیجیاتو نمایشگاه اینوتکس به دلیل شیوع ویروس کرونا به دو صورت مجازی و حضوری برگزار خواهد شد. در نشست خبری آنلاین این رویداد که ظهر امروز برگزار شد، «سجاد عباس فشمی» دبیر نمایشگاه اینوتکس اعلام کرد این رویداد سه هدف را دنبال می‌کند: «توسعه سرمایه‌گذاری و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و معرفی تیم‌ها به سرمایه‌گذاران اولین هدف ماست و در ادامه هدفمان همکاری اجزای مختلف اکوسیستم نوآوری و همچنین افزایش شبکه سازی بین‌المللی در این اکوسیستم را دنبال می‌کنیم.»

براساس گفته‌های عباسی امسال قرار بود نمایشگاه در خردادماه در فضای بالغ بر ۲۱ هزار متر یعنی دوبرابر فضایی که سال گذشته در اختیار داشتند، برگزار شود؛ اما به دلیل شیوع ویروس کرونا این نمایشگاه به تعویق افتاده است. او می‌گوید آنها تصمیم برگزاری نمایشگاه به صورت حضوری در نیمه دوم سال را داشتند اما به خاطر احتمال شیوع ویروس کرونا در ادامه سال، تصمیم گرفتند که نمایشگاه را به صورت آنلاین و بخشی از آن را به طور محدود به طور فیزیکی برقرار کنند.

عباسی می‌گوید در بخش آنلاین سالن نمایشگاه و غرفه‌ها به صورت سه بعدی شبیه سازی شده و داخل غرفه‌ها شرکت‌ها و استارتاپ‌ها تصاویر و فیلم‌ها از خدمات و محصولات خود را در این غرفه ها به نمایش می‌گذارند و می‌توانند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

عباسی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال از دو بخش آنلاین و حضوری تشکیل می‌شود، بیان کرد: «در بخش آنلاین برای اینکه حس حضوری بودن نمایشگاه القا شود، سالن نمایشگاه و غرفه‌ها به صورت سه بعدی شبیه سازی شده و داخل غرفه‌ها شرکت‌ها و استارت‌‌‌آپ‌ها تصاویر و فیلم‌ها از خدمات و محصولات خود را در این غرفه ها به نمایش می‌گذارند و می‌توانند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.»

دبیر نمایشگاه اینوتکس همچنین در ادامه صحبت‌های خود به برگزاری نمایشگاه به صورت حضوری اشاره کرد و گفت: «در پارک فناوری پردیس با فاصله‌گذاری اجتماعی تعداد محدودی را به صورت حضوری پذیرش خواهیم کرد تا با سخنران‌ها و پنلیست‌ها ارتباط برقرار کنند و افرادی که از شهرهای دور برای حضور در نمایشگاه به تهران می آیند می‌توانند در هتل پارک پردیس فناوری اقامت داشته باشند.»

عباسی همچنین عنوان کرد که با توجه به آمار مشارکت‌کنندگان در دوره‌های قبلی و آنلاین برگزار شدن این دوره پیش‌بینی آنها این است که در اینوتکس ۲۰۲۰بیش از ۵۰۰ شرکت و استارتاپ مشارکت خواهند داشت.

عباسی در پاسخ به دیجیاتو مبنی بر اینکه نتایج سرمایه‌گذاری دوره‌های قبل چه شده و سرمایه‌گذاران بیشتر روی چه تیم‌هایی علاقه به سرمایه‌گذاری دارند می‌گوید که توجه سرمایه‌گذارها از نرم‌افزار به سمت سخت افزار رفته است: «سرمایه‌گذاران بیشتر روی استارتاپ‌هایی که روی یک محصول فیزیکی کار می‌کنند علاقه نشان می‌دهند. در دو سال گذشته محصولات شرکت‌ها از محصولات مبتنی بر اینترنت به محصولات فیزیکی  به سمت حرکت داشته و آمار تولید این محصولات افزایش داشته است. بنابراین امسال هم احتمالا بیشتر شاهد حضور این نوع محصولات باشیم. ضمن اینکه شرکت‌های حوزه سلامت در ایران رشد خوبی داشته‌اند و شیوع ویروس کرونا هم باعث شد آنها بتوانند محصولات خود را توسعه دهند. تنها در پارک 30 محصول در جهت، مقابله، تشخیص و درمان کرونا تهیه شده است. بنابراین فکر می‌کنم امسال تمرکز شرکت‌ها بر حوزه سلامت بیشتر باشد.»

او همچنین به دیجیاتو گفت که «در دوره‌های پیشین بیش از هزار و۴۰۰ شرکت و استارتاپ در این نمایشگاه حضور داشتند و بیش از چهل هزار نفر از نمایشگاه بازدید کردند. بین سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌ها حدود ۱۴۰ قرارداد منعقد شد. همچنین ۲۵ کشور در این رویداد شرکت داشتند که نشان دهنده این است که اینوتکس از نگاه سایر کشورها اهمیت دارد.»

به گفته عباسی ثبت نام برای حضور در نمایشگاه از امروز آغاز شد و تا ۲۰ مرداد ادامه دارد و هر کدام از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها می‌توانند از سایت اینوتکس ثبت‌نام انجام دهند و غرفه مجازی خود را طراحی کنند. او تاکید کرد که غرفه‌های شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها تا روز نمایشگاه قابل بهره‌برداری نیست و روز نمایشگاه می‌توانند از آنها استفاده کنند. همچنین براساس گفته‌های عباسی مزیتی که برگزاری نمایشگاه به صورت آنلاین دارد این است که محدود به زمان برگزاری نمایشگاه نیست و شرکت‌ها و استارت‌آپ‌هایی که غرفه آنلاین دارند، می‌توانند خدمات و محصولات خود را به صورت یک نمایشگاه دائمی در بیاورند.

این نمایشگاه به همراه تمامی رویدادها و بخش‌های جانبی آن، در تاریخ ۲۲ الی ۲۵ مرداد ماه به صورت مجازی و از طریق وب سایت و اپلیکیشن آن برگزار خواهد شد. ناگفته نماند زمان برگزاری رویدادهای نمایشگاه از ساعت ۱۵ الی ۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

مطالب مرتبط

بزرگترین رویداد سالیانه گوگل لغو شد؛ I/O 2020 زیر تیغ کرونا

گوگل هر سال در فصل بهار کنفرانس Google I/O را برگزار می‌کند که معمولا در آن شاهد معرفی جدیدترین نسخه از اندروید هستیم. برگزاری کنفرانس امسال اما در هاله‌ای از ابهام فرو رفته بود، زیرا سایه ویروس کرونا روی آن سنگینی می‌کرد. این کمپانی اما امروز اعلام کرده است که مراسم امسال برگزار نمی‌شود و آن‌ها... ادامه مطلب

آغاز کرونا و تعلیق رویدادها؛ آیا زمان «وبینار» فرا رسیده است؟

با شیوع کرونا در ایران، راهکارهای گوناگونی برای کاهش شیوع این ویروس از سوی مردم و کسب‌وکارها صورت می‌گیرد. راهکارهایی که البته اجرایی شدن آها منجر به ریشه کن شدن ویروس نمی‌شود اما می‌تواند در کنار رعایت نکات بهداشتی و دیگر موارد، به کم شدن شیوع این ویروس کمک کند؛ برگزاری آنلاین رویدادها و جلسات... ادامه مطلب

علی‌بابا حامی هفتمین جشنواره فناوری اطلاعات شریف شد

هفتمین جشنواره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف (ITWeekend) با حمایت گروه علی بابا، یکم اسفند ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.در این رویداد که با هدف انتشار تجربیات صاحب‌نظران حوزه فناوری اطلاعات به مخاطبان برگزار می‌شود، تجربیات افراد شناخته شده در این حوزه در قالب سخنرانی‌های کوتاه با مخاطبان به اشتراک گذاشته می‌شود. احسان... ادامه مطلب

گزارش ویدیویی: در رویداد سوار ابرهای ابر آروان چه گذشت؟

«سوار ابرها» رویدادی است که شرکت «ابر آروان»، ارائه دهنده خدمات یکپارچه ابری، در آن پیشرفت‌های سالانه و برنامه‌های سال آینده‌اش را تشریح می‌کند.چهارمین رویداد سوار ابرها نیز دیروز (۲۷ بهمن) در هتل اسپیناس پالاس تهران و با حضور ۳ هزار شرکت کننده برگزار شد. مدیران مختلف آروان با عناوین خاص خود در برابر جامعه... ادامه مطلب

پخش زنده ویدیویی: رویداد «سوار ابرها» از شرکت ابر آروان

چهارمین رویداد سوار ابرهای شرکت ابر آروان، امروز ۲۷ بهمن ماه در هتل اسپیناس پالاس تهران با حضور بیشتر از ۳ هزار شرکت‌کننده برگزار می‌شود. در این رویداد، ابر آروان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری ایرانی، از جدیدترین دستاوردهای خود و همچنین برنامه‌هایش برای سال آینده خواهد گفت.نسل جدید محصولات ابری در کنار... ادامه مطلب

لیست کامل برگزیدگان دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران

اختتامیه  دوازدهمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران برگزار شد و در آن برندگان رشته‌های مختلف اعلام شدند. این دوره از جشنواره با حواشی پیرامون داوری رویداد همراه بود و همچنین برای اولین بار از هیچ مقام دولتی برای سخنرانی در جشنواره دعوت بعمل نیامده بود.این اختتامیه پس از برگزاری در هفت شهر ۲۴ و... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟