همه چیز درباره آیفون 13
تولید پلی استیشن ۴ در ۳۰ ثانیه؛ عملکرد فوق العاده ربات‌ها در خطوط تولید سونی

تولید پلی استیشن ۴ در ۳۰ ثانیه؛ عملکرد فوق العاده ربات‌ها در خطوط تولید سونی

سونی بیشتر فرآیند تولید در یکی از خطوط تولید کارخانه‌های این شرکت در ژاپن را اتوماتیک کرده که ظرفیت تولید پلی استیشن ۴ در هر ۳۰ ثانیه را دارد.

کارخانه مورد بحث در حاشیه شهر «کیسارازو» در آنسوی خلیج توکیو واقع شده و خبرگزاری Nikkei Asian Review آن را «ساختمان بزرگ و سفید که بر حومه شهر سایه می‌افکند» توصیف کرده است.

این کارخانه که توسط بازوی تولیدی شرکت سونی اداره می‌شود، دارای یک خط تولید ۳۱.۴ متری برای پلی استیشن ۴ است که سال ۲۰۱۸ ساخت آن تکمیل شد. در این خط تولید فقط ۴ کارگر (دو نفر برای قرار دادن مادربرد روی خط تولید و دو نفر برای بسته بندی کنسول) کار می‌کنند و باقی کارها را ربات‌ها انجام می‌دهند.

در این کارخانه در مجموع ۳۲ ربات باقی کارهای تولید پلی استیشن ۴ را انجام می‌دهند. ۲۶ ربات مسئول وصل کردن سیم‌ها، چسباندن و اتصال دیگر قسمت‌های انعطاف پذیر کنسول هستند. برای مثال برای وصل کردن کابل روبانی پلی استیشن ۴ یک ربات آن را نگه داشته و ربات دیگر آن را با فشار معین در جهت مخصوص می‌چرخاند. یکی از مهندسان این کارخانه می‌گوید: «فکر نمی‌کنم کارخانه دیگری وجود داشته باشد که بتواند از ربات‌ها این گونه بهره برداری کند.»

پلی استیشن ۵ قرار است اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه شود و آنطور که سخنگوی سونی به بلومبرگ گفته، شیوع ویروس کرونا تأثیر منفی بر تولید این کنسول نخواهد گذاشت. با توجه به اینکه سونی توانایی تولید پلی استیشن ۴ در هر ۳۰ ثانیه را دارد، عرضه کنسول نسل بعدی طبق زمانبندی چندان دور از انتظار نخواهد بود.

اخیراً تصویری از پلی استیشن ۵ منتشر شد که آن را پس از خروج از خط تولید و در دستان کارگران نشان می‌داد. سونی این تصویر را تأیید نکرده و معلوم نیست در کارخانه کیسارازو ساخته می‌شود یا خیر. باید دید کنسول جدید سونی را ربات‌ها می‌سازند یا این شرکت برنامه دیگری برای مونتاژ آن در سر دارد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato