فرناندو آلونسو با رنو به فرمول یک باز می‌گردد؛ ماتادور برمی خیزد

فرناندو آلونسو با رنو به فرمول یک باز می‌گردد؛ ماتادور برمی خیزد

فرناندو آلونسو در فصل ۲۰۲۱ پس از دو سال غیبت با تیم رنو به فرمول یک باز خواهد گشت و تیم فرانسوی نیز در روز چهارشنبه به طور رسمی، امضای قرارداد با راننده اسپانیایی را تایید کرد. او جانشین دنیل ریکاردو در سال ۲۰۲۱ خواهد شد و هم تیمی استبان اکون می‌شود.

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو درباره پیوستش به تیم رنو اظهار کرد: «رنو خانواده من است، با دو عنوان قهرمانی جهان، خاطرات دوست داشتنی با آنها در فرمول یک دارم، اما اکنون به دنبال پیشرفت برای آینده هستم. من با احساساتی بی حد و حصر در حال بازگشت به تیمی هستم که در ابتدای شروع کارم در فرمول یک، به من فرصتی دادند و اکنون دوباره این فرصت را به من می‌دهند تا به بالاترین سطح مسابقات برگردم.»

وی ادامه داد: «من در راستای پروژه تیم، جاه طلبی خواهم داشت. پیشرفت رنو در زمستان امسال، به اهداف آنها برای فصل ۲۰۲۲ اعتبار می‌بخشد و من تمام تجربه خودم را از مهندسان گرفته تا مکانیک‌ها و هم تیمی‌ام، با همه در میان می‌گذارم. این تیم نیز مانند من، می‌خواهد به سکو برگردد.»

سیریل آبیتیبول مدیر تیم رنو در این رابطه اعلام کرد: «امضای قرارداد با فرناندو آلونسو تعهد گروه رنو به فرمول یک را نشان می‌دهد. همچنین این قرارداد گواه هدف تیم رنو یعنی رسیدن به صدر این ورزش است. رابطه قوی آلونسو با تیم و طرفداران، او را تبدیل به گزینه اول ما برای آینده می کند.»

علاوه بر موفقیت‌هایی که با یکدیگر در گذشته بدست آورده‌ایم، این یک تصمیم جسورانه‌ای است که ما و آلونسو برای آینده گرفته‌ایم.

تجربه و عزم او باعث خواهد شد تا ما به عنوان یک تیم بهترین نتیجه را بدست آوریم. ماموریت آلونسو و استبان اکون آماده کردن تیم رنو در بهترین شرایط ممکن برای فصل ۲۰۲۲ خواهد بود.

گفتنی است که فرناندو آلونسو اسپانیایی پس از دو بار قهرمانی جهان با تیم فرمول یک رنو در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶، راندن در تیم هایی مانند مکلارن و فراری را نیز تجربه کرده است و علیرغم عدم کسب قهرمانی با این تیم ها، حالا به عنوان یکی از پخته ترین رانندگان قرار است بار دیگر در میدان رقابت های فرمولاوان ظاهر شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato