فرناندو آلونسو با رنو به فرمول یک باز می‌گردد؛ ماتادور برمی خیزد

فرناندو آلونسو در فصل 2021 پس از دو سال غیبت با تیم رنو به فرمول یک باز خواهد گشت و تیم فرانسوی نیز در روز چهارشنبه به طور رسمی، امضای قرارداد با راننده اسپانیایی را تایید کرد. او جانشین دنیل ریکاردو در سال 2021 خواهد شد و هم تیمی استبان اکون می‌شود.

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو درباره پیوستش به تیم رنو اظهار کرد: «رنو خانواده من است، با دو عنوان قهرمانی جهان، خاطرات دوست داشتنی با آنها در فرمول یک دارم، اما اکنون به دنبال پیشرفت برای آینده هستم. من با احساساتی بی حد و حصر در حال بازگشت به تیمی هستم که در ابتدای شروع کارم در فرمول یک، به من فرصتی دادند و اکنون دوباره این فرصت را به من می‌دهند تا به بالاترین سطح مسابقات برگردم.»

وی ادامه داد: «من در راستای پروژه تیم، جاه طلبی خواهم داشت. پیشرفت رنو در زمستان امسال، به اهداف آنها برای فصل 2022 اعتبار می‌بخشد و من تمام تجربه خودم را از مهندسان گرفته تا مکانیک‌ها و هم تیمی‌ام، با همه در میان می‌گذارم. این تیم نیز مانند من، می‌خواهد به سکو برگردد.»

سیریل آبیتیبول مدیر تیم رنو در این رابطه اعلام کرد: «امضای قرارداد با فرناندو آلونسو تعهد گروه رنو به فرمول یک را نشان می‌دهد. همچنین این قرارداد گواه هدف تیم رنو یعنی رسیدن به صدر این ورزش است. رابطه قوی آلونسو با تیم و طرفداران، او را تبدیل به گزینه اول ما برای آینده می کند.»

علاوه بر موفقیت‌هایی که با یکدیگر در گذشته بدست آورده‌ایم، این یک تصمیم جسورانه‌ای است که ما و آلونسو برای آینده گرفته‌ایم.

تجربه و عزم او باعث خواهد شد تا ما به عنوان یک تیم بهترین نتیجه را بدست آوریم. ماموریت آلونسو و استبان اکون آماده کردن تیم رنو در بهترین شرایط ممکن برای فصل 2022 خواهد بود.

گفتنی است که فرناندو آلونسو اسپانیایی پس از دو بار قهرمانی جهان با تیم فرمول یک رنو در سال های 2005 و 2006، راندن در تیم هایی مانند مکلارن و فراری را نیز تجربه کرده است و علیرغم عدم کسب قهرمانی با این تیم ها، حالا به عنوان یکی از پخته ترین رانندگان قرار است بار دیگر در میدان رقابت های فرمولاوان ظاهر شود.

مطالب مرتبط

تلاش مک لارن برای فروش سهام تیم فرمول 1 در پی شیوع کرونا

پیش از این در خبری به اخراج تعداد زیادی از کارکنان شرکت مک لارن این سوپرخودروساز انگلیسی پرداخته بودیم. حال طبق اخبار اختصاصی که توسط اتوکار انگلستان منتشر شده است این شرکت قصد دارد تا بخش زیادی از سهام تیم فرمول 1 خود را نیز واگذار کند.هفته گذشته نیز مک لارن در حدود 150 میلیون... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟