همه چیز درباره آیفون 13
روسیه و چین تا آخر پاییز تولید انبوه واکسن کرونا را آغاز می‌کنند

روسیه و چین تا آخر پاییز تولید انبوه واکسن کرونا را آغاز می‌کنند

به نظر می‌رسد تا پایان سال جاری میلادی واکسن کرونا وارد خط تولید شود. در کنار واکسن آکسفورد که اخیرا قیمت و تاریخ تولید انبوه آن مشخص شده، روسیه نیز از تولید واکسن خود تا پیش از پایان ۲۰۲۰ خبر داده و واکسن کمپانی چینی «سینوفارم» نیز احتمالا تا پایان سال آماده می‌شود.

به گزارش Tass و به نقل از سخنگوی شورای فدرال روسیه، «والنتینا ماتوینکو» احتمالا این کشور تا پیش از پایان سال جاری میلادی تولید واکسن خود را آغاز خواهد کرد. ماتوینکو اعلام کرده:

«روسیه این فرصت را دارد که مردم کشورش را پیش از هر کشور دیگری واکسینه کند. ما به طور قطع تبدیل به اولین کشوری می‌شویم که واکسن آزمایش شده را وارد بازار می‌کنیم که اهمیت بسیار بالایی دارد.»

سخنگوی شورای فدرال در ادامه صحبت‌های خود به امکان همکاری با سایر کشورها اشاره کرده:

«اگر ما تولید واکسن را شروع کنیم، قطعا آن را با سایر کشورها به اشتراک خواهیم گذاشت. برخی سعی دارند ما را متهم به مداخله در تحقیقات پزشکی و حملات سایبری برای سرقت اطلاعات واکسن دیگر کشورها کنند. ما نیازی به سرقت نداریم چرا که پتانسیل بالایی داریم.»

واکسن کرونا

نخست وزیر روسیه، «میخائیل میشوستین» چند روز پیش اعلام کرد که ۴ واکسن کرونای روسیه از نظر ایمنی مورد تایید قرار گرفته‌اند و آزمایشی دو واکسن این کشور در مرحله پایانی قرار دارد.

علاوه بر روسیه، چین نیز بدنبال تولید واکسن کرونا تا پیش از پایان سال جاری میلادی است. رویتزر اخیرا در گزارشی اعلام کرده که احتمالا واکسن تولید سینوفارم تا پیش از پایان ۲۰۲۰ در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد که زودتر از پیش‌بینی‌های قبل مبنی بر عرضه در سال ۲۰۲۱ است.

به گفته «لیو جینگ‌ژن»، مدیرعامل این کمپانی چینی انتظار می‌رود تست نهایی واکسن این شرکت طی سه ماه آینده به پایان برسد. این شرکت که مسئول پروژه دو واکسن کرونا است، ماه گذشته میلادی اعلام کرد که به علت کمبود افراد تازه مبتلا شده به کرونا در چین، احتمالا عرضه واکسن تا سال ۲۰۲۱ به تعویق خواهد افتاد.

واکسن کرونا

چین برای مقابله با این مشکل، تست‌های خود را به خارج از این کشور منتقل کرده است. فاز سوم آزمایش بالینی واکسن کرونا سینوفارم شامل ۱۵ هزار شرکت‌کننده در امارات متحده عربی انجام می‌شود. دیگر شرکت چینی، «Sinovac Biotech» نیز فاز سوم آزمایش بالینی خود را در برزیل انجام می‌دهد.

دیگر واکسن چینی که توسط شرکت «CanSino Biologics» و واحد تحقیقاتی ارتش چین تا به امروز عملکرد موفقی در تست‌ها داشته، احتمالا فاز سوم آزمایش بالینی خود را خارج از این کشور انجام می‌دهد.

تا به امروز نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار قربانیان آن از مرز ۶۴۰ هزار نفر عبور کرده است. تعداد مبتلایان به این ویروس در ایران از ۲۸۶ هزار نفر فراتر رفته و بیش از ۱۵ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato