سند لو رفته از گوگل فاش کرد: پیکسل تاشو اواخر ۲۰۲۱ عرضه می‌شود

سند لو رفته از گوگل فاش کرد: پیکسل تاشو اواخر ۲۰۲۱ عرضه می‌شود

سندی که از گوگل فاش شده نشان می‌دهد این شرکت می‌خواهد یک گوشی تاشو از خانواده پیکسل را سال آینده میلادی به بازار عرضه کند.

به گزارش ۹to5Google، سندی از گوگل فاش شده که نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد در سه ماهه چهارم سال آینده میلادی یک موبایل تاشو از خانواده پیکسل را روانه بازار کند. اسم رمز این گوشی «پاسپورت» است و از سال ۲۰۱۷ یعنی زمانی که پیکسل ۲ به بازار عرضه شد، به آن اشاره شده است.

در سند مورد بحث علاوه بر گوشی تاشو به موبایل دیگری به نام پیکسل ۵A با تاریخ عرضه «سه ماهه دوم ۲۰۲۱» اشاره شده است. همچنین دو موبایل دیگر با اسم رمزهای «Raven» و «Oriole» نیز برای عرضه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده‌اند.

پیکسل 4a

۹to5Google می‌گوید این دو گوشی احتمالاً به سری پیکسل ۶ اشاره می‌کنند. در ادامه سند نام پیکسل ۴A 5G و پیکسل ۵ هم آمده که گوگل به طور مختصر در خلال رونمایی از پیکسل ۴A به آنها اشاره کرد. در این سند نوشته شده که این دو محصول ممکن است ماه اکتبر (مهر یا آبان) از راه برسند.

توسعه گوشی تاشو توسط گوگل موضوع چندان تعجب آوری نیست. این شرکت اردیبهشت ۹۸ توسعه نمونه اولیه گوشی تاشو را در آستانه برگزاری کنفرانس I/O تأیید کرد. «ماریو کیروش» رئیس بخش توسعه پیکسل در آن مطقع زمانی گفت که گوگل پروژه ساخت گوشی تاشو را از مدت‌ها قبل شروع کرده است. حال با توجه به سند فاش شده به نظر می‌رسد گوگل از مرحله توسعه نمونه اولیه عبور کرده و در حال توسعه محصول تجاری است.

آنطور که سایت ۹to5Google گزارش می‌کند، سند فاش شده تنها برنامه گوگل برای توسعه سیستم عامل اندروید برای گوشی‌های مختلف را نشان داده و بیانگر برنامه نهایی تیم سخت افزار نیست و ممکن است اطلاعات درج شده در این سند به واقعیت تبدیل نشوند. با این وجود افشای این سند به احتمال عرضه گوشی تاشو توسط گوگل قوت بخشید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato