ترامپ بعد از «بایت دنس» سراغ دیگر کمپانی‌های چینی می‌رود

ترامپ بعد از «بایت دنس» سراغ دیگر کمپانی‌های چینی می‌رود

دونالد ترامپ اخیرا اعلام کرده که پس از ممنوع کردن تیک تاک، می‌تواند به شرکت‌های چینی بیشتری مانند «علی بابا» فشار وارد کند.

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره اینکه امکان ممنوعیت کمپانی‌های دیگر مانند علی بابا وجود دارد، اعلام کرد:

«بله، ما در حال بررسی گزینه‌های دیگر هستیم.»

ترامپ با اقدامات مختلفی می‌تواند به شرکت‌های چینی فشار بیاورد، مانند ممنوعیت استفاده از تیک تاک در ایالات متحده آمریکا که مالک آن، «بایت دنس» را مجبور به فروش بخشی از این پلتفرم اشتراک ویدیو به یک کمپانی آمریکایی می‌کند. به علت نگرانی‌های امنیتی، دستور رئیس جمهور آمریکا تنها ۹۰ روز به این شرکت فرصت فروش می‌دهد.

بایت دنس برای واگذاری فعالیت‌های تیک تاک در برخی کشورها به مایکروسافت، در حال مذاکره با این غول نرم افزاری است و البته گزارش‌ها به مذاکرات اولیه توییتر و تیک تاک نیز اشاره می‌کنند که البته هنوز رسما چنین موضوعی تایید نشده است.

دونالد ترامپ تقریبا از زمان شروع ریاست جمهوری خود جنگ تجاری با چین را آغاز کرده و با وجود انتقادهای شدید به دولت پکن، خرید محصولات کشاورزی آمریکایی توسط چین را نیز مورد ستایش قرار می‌دهد.

دونالد ترامپ

دولت ترامپ در ماه‌های اخیر فشار زیادی به کمپانی‌های چینی وارد کرده و بزرگترین قربانی جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن، هواوی است. از بیش از یکسال پیش هواوی به علت تحریم‌های ایالات متحده آمریکا نمی‌تواند با گوگل همکاری کند و پس از تمدید تحریم‌ها، امکان تامین تراشه‌های مورد نیاز آن نیز وجود ندارد.

TSMC دیگر چیپست‌های کرین تولید نمی‌کند و احتمالا گوشی‌های میت ۴۰ آخرین دستگاه‌های هواوی با این تراشه‌ باشند. علاوه بر این، مجوز موقت این غول فناوری چینی نیز اخیرا منقضی شده که به معنای عدم امکان پشتیبانی نرم افزاری از گوشی‌ها و تبلت‌های قدیمی این برند است و آینده آن‌ها را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato