بائوجون RC-5 و RC-5W با قیمت رقابتی معرفی شدند

بائوجون RC-5 و RC-5W با قیمت رقابتی معرفی شدند

برند چینی بائوجون که مالکیت آن را سه شرکت SAIC، Wuling و جنرال موتورز آمریکا در اختیار دارند، اخیرا از دو مدل جدید برای بازار داخلی پرده‌برداری کرده است. آنچه که این مدل‌ها را در خور توجه می‌کند، برچسب قیمتی پایین علی‌رغم امکانات و تکنولوژی‌های پیشرفته است.

محصولات جدید بائوجون RC-5 و RC-5W نام داشته و به ترتیب در کلاس خودروهای لیفت‌بک و استیشن (واگن) قرار می‌گیرند. از نظر ابعاد این دو اتومبیل شبیه مدلی مثل اشکودا اکتاویا هستند.

نیروی مورد نیاز بائوجون RC-5 و RC-5W توسط موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی یا توربو تامین می‌شود. به گفته بائوجون نمونه تنفس طبیعی 98 اسب بخار و نمونه توربوشارژ 145 اسب بخار قدرت دارد. در حالت استاندارد وظیفه انتقال قدرت، به گیربکس شش سرعته دستی محول شده، افرادی که خواهان رانندگی راحت‌تر در ترافیک شهری هستند، می‌توانند گیربکس شش سرعته خودکار آپشنال را سفارش دهند.

از نظر نمای بیرونی RC-5 و RC-5W بر اساس زبان طراحی موسوم «هندسه بین ستاره‌ای» طراحی شده‌اند. این دو مدل تا ستون C عین هم هستند و تفاوت‌هایشان از آنجا به بعد آغاز می‌شود.

بدیهی است مدل واگن یعنی RC-5W برای افرادی که دنبال فضای داخلی بیشتر هستند، گزینه‌ای بهتر و منطقی‌تر به شمار می‌رود. این نسخه بدون خوابانیدن صندلی‌ها 470 لیتر فضای بار ارائه نموده و در مقایسه با RC-5 لیفت‌بک، سرنشینان عقب هم با محیطی به اصطلاح دلبازتر روبرو هستند.

داشبورد مدرن RC-5 و RC-5W به خوبی گویای پیشرفت چینی‌ها در زمینه طراحی و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین است، چرا که در کنار فرم زیبا از دو نمایشگر بزرگ برای برای کنترل سیستم اینفوتینمنت و نشان دادن اطلاعات لازم استفاده شده است.

خودروساز چینی می‌گوید هر دو مدل به امکانات و قابلیت‌هایی مجهز هستند که معمولا در خودروهای لوکس و رده‌بالا نظیر آنها دیده می‌شود. این شرکت برای اثبات ادعای خود به مواردی مثل چراغ راهنمای دینامیک، شارژ بی‌سیم تلفن همراه، حافظه صندلی و سیستم هوشمند تصفیه هوا اشاره می‌کند.

بد نیست بدانید RC-5 و RC-5W به 17 سیستم پیشرفته رانندگی نیز مجهز است. این سیستم‌ها داده‌های مورد نیاز خود را از دوربین دقیق و رادارهای نصب شده که همواره در حال اسکن کردن مسیر پیش رو هستند، دریافت می‌کنند.

دوربین خودرو تا فاصله 120 متری و رادارها تا فاصله 160 متری را اسکن می‌کنند

و اما قیمت؛ مدل لیفت‌بک بائوجون RC-5 با مبلغ پایه 59,800 یوان به فروش خواهد رسید که معادل چیزی در حدود 8,600 دلار می‌شود. برای مدل استیشن بائوجون RC-5W هم قیمتی برابر با 72,800 یوان تعیین شده که آن هم معادل 10,490 دلار است.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato