چین یوان دیجیتال را در  پکن و هنک‌کنگ به صورت آزمایشی عرضه می‌کند

چین یوان دیجیتال را در پکن و هنک‌کنگ به صورت آزمایشی عرضه می‌کند

وزیر بازرگانی چین اعلام کرده ارز دیجیتال این کشور که توسط بانک مرکزی پشتیبانی می‌شود، در مناطقی شامل پکن، هنگ کنگ و ماکائو مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

به گفته وزیر بازرگانی چین، یوان دیجیتال هم اکنون در چهار شهر شامل «شیونگان»، «شنژن»، «چنگدو» و «سوژو» در حال آزمایش است و در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در پکن تست خواهد شد. با گذر زمان، چین ارز دیجیتال خود را در مناطق بیشتری مورد آزمایش قرار می‌دهد.

«یی گنگ»، رئیس بانک مردم چین (PBOC) در گذشته اعلام کرده بود:

«عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی با بهبود سطح آسایش، امنیت و عدم امکان جعل و تسریع در توسعه اقتصاد دیجیتالی کشور، مطالبات مردم برای مناقصات قانونی را برآورده می‌کند.»

ارز دیجیتال

چهار بانک اصلی چین هم اکنون به صورت داخلی شروع به آزمایش گسترده اپ کیف پول دیجیتال کرده‌اند. به گفته مقامات بانک‌های چین، ساخت و ساز چین، صنعتی و تجاری چین و کشاورزی چین به همراه بانک مرکزی آزمایش رنمینبی دیجیتال را در شهرهای مختلف شامل شنژن آغاز کرده‌اند. در بیانیه آغاز چنین برنامه‌ای، نوشته شده:

«کاربران در این طرح آزمایشی می‌توانند از کیف پول دیجیتال برای برداشت پول، پرداخت‌ها و انتقال پول پس از ثبت شماره موبایل خود استفاده کنند. بانک‌ها در حال بررسی ویژگی هستند که افراد بتوانند بدون نیاز به اینترنت، پول منتقل کنند.»

شرکت‌های زیادی در چین شروع به آزمایش این ارز دیجیتال کرده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به کمپانی چینی «Didi Chuxing»، «مک‌دونالد»، «استارباکس»، «ساب‌وی»، «JD Supermarkets»، «تنسنت» و «Ant Finacial» اشاره کرد.

چین برنامه‌های زیادی برای ارز دیجیتال خود و همچنین شبکه بلاکچین در این کشور دارد. علاوه بر یوان دیجیتال، چین قصد دارد با ارز دیجیتال «آسیای شرقی» نه تنها با دلار، بلکه با لیبرا فیسبوک نیز رقابت کند و آن‌ها را به چالش بکشد. این ارز دیجیتال مبتنی بر واحدهای پولی آسیایی شامل یوان چین، ین ژاپن، وون کره جنوبی و دلار هنگ کنگ است که البته هنوز خبر رسمی مبنی بر پیوستن این کشورها به طرح چین منتشر نشده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato