پیش‌بینی ناامیدکننده گیتس: میلیون‌ها نفر دیگر در اثر پیامدهای منفی کرونا می‌میرند

پیش‌بینی ناامیدکننده گیتس: میلیون‌ها نفر دیگر در اثر پیامدهای منفی کرونا می‌میرند

میلیون‌ها نفر پیش از پایان یافتن دنیاگیری ویروس کرونا جان خود را از دست خواهند داد. این پیش بینی نا امیدکننده «بیل گیتس» هم‌مؤسس شرکت مایکروسافت از آینده است.

بیل گیتس در گفتگویی که اخیراً با هفته‌نامه «اکونومیست» داشت، پیش بینی کرد ویروس کرونا جان میلیون‌ها نفر را در آینده خواهد گرفت. به گفته او عامل بیشتر این فوتی‌ها نه ویروس کرونا، بلکه فشار مضاعف بر مراکز درمانی و اقتصاد خواهد بود. او از واکنش «سیاسی» دولت آمریکا به این ویروس و همچنین کسانی که تئوری‌های توطئه را علیه او مطرح کرده‌اند انتقاد کرد و گفت روند کنترل ویروس را به تعویق انداخته‌اند.

گیتس می‌گوید طرفداران ترامپ به نام «آزادی» مبارزه با ویروس کرونا را در آمریکا سیاسی کرده و آن را پیچیده‌تر کرده‌اند. به گفته او ماسک نزدن یکی از کارهایی است که طرفداران ترامپ با آن خشم و مقاومت خود را نشان می‌دهند.

بیل گیتس

بنیان‌گذار سابق مایکروسافت معتقد است نباید به برنده شدن «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا دل خوش کرد: «فکر نمی‌کنم تغییر در دولت آمریکا باعث شود تا مردم ماسک زدن را یاد بگیرند.»

گیتس شیوع افسارگسیخته کرونا در آمریکا را فراتر از ماسک نزدن می‌داند و می‌گوید این کشور از ابتدا آمادگی لازم را نداشته است. وی افزود پس از شیوع ویروس آزمایشات به کندی انجام گرفتند بنابراین تأثیر قابل توجهی بر کنترل شیوع نگذاشتند. او اقدامات چین در کنترل ویروس کرونا را ستود و گفت تا حدی به خاطر رویکرد «مستبدانه» و «زیر پاگذاشتن حقوق بشر» صورت گرفته است.

سخنان گیتس کاملاً ناامیدکننده و حاوی خبرهای بد نبود. او پیش بینی کرد که واکسن مؤثر ویروس کرونا تا پایان سال ۲۰۲۱ به شکل انبوه تولید می‌شود و شیوع ویروس در بسیاری از کشورها متوقف خواهد شد. به گفته وی از بین تمام واکسن‌هایی که در حال حاضر در حال توسعه هستند، واکسن شرکت داروسازی AstraZeneca از بقیه جلوتر است.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato