ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

قایق جاسوسی بدون سرنشین آمریکا در ساحل اسکاتلند به گل نشست

اهالی جزیره‌ای در غرب اسکاتلند قایقی بدون سرنشین متعلق به ایالات متحده پیدا کرده‌اند که سبب سردرگمی مقامات این کشور شده است. گارد ساحلی جزیره‌ای به نام Tiree در غرب اسکاتلند قایقی بدون سرنشین متعلق ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۱۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰

اهالی جزیره‌ای در غرب اسکاتلند قایقی بدون سرنشین متعلق به ایالات متحده پیدا کرده‌اند که سبب سردرگمی مقامات این کشور شده است.

گارد ساحلی جزیره‌ای به نام Tiree در غرب اسکاتلند قایقی بدون سرنشین متعلق به ایالات متحده را کشف کرده است. متخصصین می‌گویند این پهپاد که Wave Glider نام دارد توسط شرکت آمریکایی Liquid Robotics ساخته شده است. این قایق به گونه‌ای طراحی شده که با طی هزاران کیلومتر مسافت در سطح دریا به صورت خودران به جمع آوری اطلاعات پرداخته و برای حرکت از پنل های خورشیدی و امواج دریا استفاده می‌کند.

Wave Glider همچنین دارای سه آنتن است که احتمالاً از آن‌ها برای برقراری ارتباط با ماهواره، مسیریابی به کمک GPS و مسافت سنجی استفاده می‌کند. این قایق توانایی حمل بارهای سنگین را داشته و توانایی حرکت با حداکثر سرعت ۱.۵ متر بر ثانیه را دارد. در ادامه ویدیویی از آن را که شرکت Liquid Robotics منتشر کرده ملاحظه می‌کنید:

یکی از ویژگی‌های قابل توجه این قایق مکانیزم جالب حرکت کردن آن است. این قایق توسط کابل به زیردریایی کوچکی وصل می‌شود که بوسیله بالچه‌هایی کوچک انرژی امواج دریا را به انرژی حرکتی تبدیل می‌کند. مقامات اسکاتلندی این وسیله را در اطراف ساحل پیدا نکرده‌اند بنابراین احتمالاً پیش از به گل نشستن قایق از آن جدا شده است.

به گفته متخصصین لبه‌های ساییده شده و فقدان برخی قسمت‌ها نشان می‌دهند که این قایق مدت زمان طولانی در سواحل سنگی اسکاتلند سرگردان بوده است. به گفته آن‌ها جدا شدن زیردریایی که نقش موتور را بازی می‌کند، سبب خارج شدن قایق از مسیر اصلی و توقف در ساحل شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی