آیا اسپاتیفای در حال شروع مسدودسازی حساب کاربران ایرانی است؟

آیا اسپاتیفای در حال شروع مسدودسازی حساب کاربران ایرانی است؟

اسپاتیفای تاکنون رفت و برگشت‌های بسیاری به واسطه «تحریم» یا «فیلترینگ» چندباره برای کاربران ایرانی داشته اما اکنون علائم اولیه‌ای دیده می‌شود مبنی بر اینکه اسپاتیفای هم در حال بستن درهای خود به روی کاربران ایرانی است. امروز چند کاربر در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند که به دلایل نامشخص و بدون اخطار قبلی، حساب کاربری آن‌ها مسدود شده است. مشخص نیست این موضوع در حال حاضر تا چه حد فراگیر است.

اسپاتیفای در پاسخ به سوال کاربران درباره چرایی مسدود شدن حساب‌ها، اعلام کرده است که این سرویس «در جایی که شما هستید قابل استفاده نیست.»

ایمیل پاسخ اسپاتیفای به چرایی مسدود شدن حساب. اسپاتیفای می‌گوید در حال حاضر پلتفرمش را در ایران ارائه نمی‌دهد. - تصویر از توییتر «شایان کرمی»، خبرنگار دیجیاتو و ویجیاتو.

اسپاتیفای در ایمیل پاسخ خود به یک کاربر نوشته است: «...اما شما در محل کنونی خود نمی‌توانید از اسپاتیفای استفاده کنید.» این سرویس استریم موسیقی سپس توضیح می‌دهد که خدمات خود را در ایران ارائه نمی‌دهد و شرایط موجود به دلیل مسائلی است که خارج از کنترل خود اسپاتیفای است.

در صورتی که چنین اتفاقی در حال رخ دادن باشد، می‌توان نام اسپاتیفای را هم در لیست شرکت‌هایی که خدمات خود را به روی کاربران ایرانی بسته‌اند قرار داد. در ماه‌های گذشته سرویس‌های بیشتری -اغلب سرویس‌های تخصصی- بدون اخطار قبلی، حساب کاربران ایرانی مسدود می‌کردند. آخرین موارد این مسدودسازی‌ها، به «ترلو» و «گیت‌لب» مربوط می‌شود. اما حالا به نظر می‌رسد دامنه این مسدودسازی‌ها در حال رسیدن به پلتفرم‌های عمومی‌تر است.

در بخش نظرات، تلگرام، اینستاگرام و توییتر دیجیاتو تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.