گلکسی S21 احتمالا ارزان‌ترین پرچمدار سامسونگ از نظر هزینه تولید خواهد بود

گلکسی S21 احتمالا ارزان‌ترین پرچمدار سامسونگ از نظر هزینه تولید خواهد بود

سامسونگ احتمالا در دی ماه از گوشی‌های سری گلکسی S21 رونمایی می‌کند و انتظار می‌رود هزینه ساخت پایینتری نسبت به پرچمدارهای این کمپانی در سال‌های گذشته داشته باشند.

منابع کره‌ای نزدیک به زنجیره تامین قطعات سامسونگ اعلام کرده‌اند که این شرکت کره‌ای مذاکراتی برای کاهش قیمت برخی قطعات اصلی نسل آینده گوشی‌های سری گلکسی S‌ انجام داده است.

قطعاتی که سامسونگ برای آن‌ها تخفیف می‌گیرد شامل قطعات RF از بخش کسب و کار وایرلس سامسونگ و همچنین ماژول‌های نمایشگر از سامسونگ دیسپلی می‌شوند. این دو بخش موافقت کرده‌اند که قیمت قطعات خود را ۸ تا ۹ درصد کاهش دهند که تقریبا دو برابر سطح معمول است.

فروش این دو بخش کاهش پیدا کرده، با این حال شاید برای کسب و کار آن‌ها مناسب باشد، البته اگر بتوانند به حاشیه سود بالایی دست پیدا کنند. احتمالا تاثیر این موضوع را در گزارش مالی جدید سامسونگ مشاهده خواهیم کرد.

گلکسی S21

در حال حاضر مشخص نشده که تولیدکنندگان شخص ثالث نیز چنین کاهش قیمتی را برای گوشی‌های سری گلکسی S21 درنظر می‌گیرند یا خیر. با این وجود در گزارش اخیر به این موضوع اشاره شده که قیمت قطعات گوشی‌های هوشمند پرچمدار احتمالا یکبار دیگر تا پیش از پایان سال جاری میلادی کاهش پیدا می‌کند.

در حالی که کاهش قیمت قطعات می‌تواند منجر به کاهش قیمت گوشی شود، سامسونگ احتمالا بجای این کار حاشیه سود خود را افزایش می‌دهد. با وجود اینکه شاید برخی تولیدکنندگان شخص ثالث قیمت قطعات تولیدی خود را کاهش دهند، کوالکام دست به چنین کاری نخواهد زد. قیمت قطعات کوالکام وابسته به تولید و تقاضا است و با توجه به تامین مناسب قطعات، این کمپانی با توجه به قوانین ضدانحصار قیمت آن‌ها را مشخص می‌کند.

گلکسی S21 اولترا یا گلکسی S30 اولترا که جایگزین گلکسی S20 اولترا می‌شود، احتمالا نسبت به پرچمدار سال ۲۰۲۰ این کمپانی کره‌ای هزینه ساخت کمتری خواهد داشت، با این حال نباید منتظر قیمت پایینتر آن باشیم.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato