قوت گرفتن احتمال فروش برند لامبورگینی توسط فولکس‌واگن

قوت گرفتن احتمال فروش برند لامبورگینی توسط فولکس‌واگن

با توجه به اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده است گروه خودروسازی فولکس‌واگن به عنوان مالک لامبورگینی قصد دارد این برند ایتالیایی را به فروش برساند.

البته این خبر هنوز توسط هربرت دیز، مدیرعامل فولکس واگن تایید نشده است. وی تنها به عبارت «بازبینی در لامبورگینی» اشاره کرده و حرفی از فروش برند لامبورگینی به میان نیاورده است.

براساس شایعات مطرح شده این تنها زیرمجموعه‌ای نیست که فولگس واگن قصد فروش آن را دارد. قرار است سهام این غول خودرویی در دیگر برند مطرح ایتالیایی یعنی دوکاتی نیز عرضه شود.

برند لامبورگینی

گفته می‌شود علت اصلی فولکس واگن برای فروش دو برند لامبورگینی و دوکاتی کاهش هزینه‌های مالی و تامین هزینه‌های مرتبط با تحقق استراتژی‌های کوتاه مدت هیئت مدیره جدید این کمپانی است. در واقع فولکس واگن به دنبال آن است که با حذف برندهای لوکس ساز زیرمجموعه تمامی تمرکز و توان خود را بر روی خطوط تولید خودروهای الکتریکی قرار داده و به یک گروه خودروسازی معتبر در حوزه محصولات برقی تبدیل شود.

مدیر عامل فولکس واگن از سرمایه‌گذاری گسترده بر تکنولوژی و تجهیزات مربوط به خودروهای الکتریکی خبر داده که میزان این سرمایه گذاری تا پنج سال آینده به ۷۳ میلیارد یورو خواهد رسید.

هربرت دیز گفته که ممکن است مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا این اجازه را به ما ندهد که تعهدات خود را مبنی بر کاهش تولیدات کربن دی اکسید عملی کنیم. مدیرعامل فولکس واگن ابراز امیدواری کرده که شرایط تا قبل از ۲۰۲۲ به حالت عادی بازگردد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato