ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

واکسن فایزر برای اولین بار در دنیا به یک شهروند ۹۰ ساله انگلیسی تزریق شد

«مارگارت کینان»، شهروند ۹۰ ساله انگلیس به عنوان اولین فرد در دنیا نخستین دوز واکسن فایزر را دریافت کرد. تمامی تزریق‌های این واکسن پیش از این در چارچوب آزمایشی بوده است. بریتانیا به عنوان نخستین ...

«مارگارت کینان»، شهروند ۹۰ ساله انگلیس به عنوان اولین فرد در دنیا نخستین دوز واکسن فایزر را دریافت کرد. تمامی تزریق‌های این واکسن پیش از این در چارچوب آزمایشی بوده است.

بریتانیا به عنوان نخستین کشور غربی، هفته گذشته مجوز استفاده از واکسن کرونا را صادر کرد و قرار است در برنامه‌ای گسترده، ابتدا گروه‌های حساس و سالمندان این کشور واکسینه شوند.

مارگارت کینان صبح امروز نخستین دوز  واکسن فایزر ساخت شرکت «BioNTech» را در بیمارستان دانشگاه «کاونتری» دریافت کرد. سه هفته دیگر مرحله دوم تزریق واکسن فایزر به این خانم صورت می‌گیرد و انتظار می‌رود یک هفته پس از آن مصونیت در برابر کرونا شکل بگیرد

انتظار می رود تا پایان سال 2020، نزدیک به چهار میلیون نفر دیگر واکسن کرونا دریافت کنند. در این طرح قرار است ابتدا افراد آسیب پذیر خصوصا شهروندانی که سن آنها بالاتر از 80 سال است و برخی کارکنان کادر درمان واکسینه شوند.

مارگارت کینان ازاینکه به عنوان نخستین شهروند انگلیسی واکسن کرونا را دریافت کرده ابزار خوشحالی می‌کند. وی هفته آینده وارد سن 91 سالگی می‌شود و از تزریق واکسن به عنوان بهترین هدیه تولدش یاد کرد.

بریتانیا نخستین کشور جهان است که مجوز استفاده از واکسن فایزر را تایید کرده است. دریافت واکسیناسیون اجباری نیست و افرادی که در برنامه واکسیناسیون شرکت می‌کنند؛ باید دو دوره واکسن بزنند. بریتانیا 40 میلیون دوز واکسن سفارش داده است. اما به دلیل اینکه هر فرد باید در دونوبت دوز را دریافت کند این حجم سفارش برای 20 میلیون شهروند بریتانیایی کفایت خواهد کرد.

به نظر نمی‌رسد این حجم سفارش تا قبل از سال نو میلادی به دست شهروندان انگلیسی نمی‌رسد؛ اما براساس اعلام منابع دولتی،‌ چهار میلیون دوز تا پایان 2020 به این کشور خواهد رسید.

برنامه گسترده واکسیناسیون در حالی وارد فاز اجرایی شده که برخی هنوز نسبت به ایمن و موثر بودن واکسنی که در مدت زمانی کوتاه تاییدیه گرفته شک دارند. فایزر در فاز سوم آزمایش‌های بالینی کارایی بالاتر از ۹۰ درصد داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی