مدیرعامل جدید مخابرات ایران خواستار حمایت مجلس از تغییر تعرفه‌ها شد

مدیرعامل جدید شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه متوسط هزینه ماهانه نگهداری یک خط تلفن ثابت ۱۵ هزار تومان و درآمد آن حدود ۶ هزار تومان است، خواستار حمایت مجلس از تغییر تعرفه‌های مخابراتی شد.

«مجید سلطانی» با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و دیدار با رئیس و اعضای این کمیسیون، خواستار حمایت مجلس در منطقی کردن تعرفه‌های مخابراتی شد.

وی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران باید قوی و مقتدر باشد تا صنایع مرتبط با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بتوانند به حیات خود ادامه دهند و در سازندگی و توسعه ارتباطات کشور نقش داشته باشند تاکید کرد که دخل و خرج مخابرات با همدیگر جور نیست. او دلیل این مساله را ثبات طولانی مدت تعرفه‌ها دانست و گفت: «بر این اساس طرح‌های توسعه ای زیرساخت‌های ارتباطی و نیازهای ملی کشور به کندی انجام و اداره شرکت مخابرات سخت شده است.»

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر هزینه نگهداری یک خط تلفن ثابت ۱۵ هزار تومان و درآمدش حدود ۶ هزار تومان در ماه است، اظهار داشت : «برای اداره شرکت مخابرات ایران و توسعه ارتباطات، باید تعرفه ها به نحوی باشد که ضمن تامین هزینه‌ها، امکان توسعه هم فراهم شود.»

وی با اشاره به برخی تنگناها و مطالبات کارکنان و کارگزاران دفاتر مخابرات روستایی از نمایندگان مجلس خواست در موضوع منطقی کردن تعرفه‌ها از شرکت مخابرات ایران حمایت کنند.

سلطانی چندی پیش حمایت از تولیدکنندگان داخلی را دلیلی دیگر برای لزوم افزایش تعرفه‌های مخابراتی معرفی کرده بود.

این صحبت‌ها در حالی مطرح می‌شود که مخابرات سالیان سال انحصار برخی موارد چون ارائه فیبر نوری را در دست داشت و در این چند سال نتوانسته آنطور که باید از این مساله برای خود درآمدزایی داشته باشد. گفتنیست این انحصار چند ماه پیش پس از چند سال شکسته شده است.

در دیدار ریاست جدید مخابرات با نمایندگان مجلس، «عزت الله اکبری» رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اهمیت مخابرات در توسعه کشور گفت: «کمیسیون صنایع مجلس، پیگیر حل مشکل کارگزاران دفاتر مخابرات روستایی، کارکنان و پیمانکاران مخابرات است و از طرح های درآمدزای شرکت مخابرات ایران دفاع می کند. از طرح هایی که موجب تقویت بنیه مالی این شرکت و توسعه زیرساخت های ارتباطی می شود، حمایت می کنیم.»

وی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران از بودجه دولتی استفاده نمی کند، افزود : «شایسته است نمایندگان محترم از طرح‌هایی که موجب تقویت بنیه مالی این شرکت و توسعه زیر ساخت های ارتباطی می شود نیز حمایت کنند .»

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟