ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

خسارت ۴ میلیارد دلاری قطع اینترنت به ۲۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۰

قطع اینترنت در سال گذشته به ۲۱ کشور جهان در مجموع ۴ میلیارد دلار خسارت زده که از این بین سهم ایران زیان ۲ میلیون دلاری بوده است. گسترش کسب‌وکارهای مجازی و دورکاری باعث شده ...

قطع اینترنت در سال گذشته به ۲۱ کشور جهان در مجموع ۴ میلیارد دلار خسارت زده که از این بین سهم ایران زیان ۲ میلیون دلاری بوده است.

گسترش کسب‌وکارهای مجازی و دورکاری باعث شده بخش مهمی از اقتصاد جهان بر پایه اینترنت در گردش باشد و در چنین شرایطی اختلال در شبکه حتی برای ساعاتی محدود زیان هنگفتی به بار می‌آورد. سایت «Top10VPN» در مطالعه‌ای به بررسی تاثیر قطعی اینترنت بر اقتصاد جهان پرداخته و یافته‌های آن نشان می‌دهد اختلال در شبکه طی سال ۲۰۲۰ باعث شده ۲۱ کشور جهان از جمله ایران در مجموع متحمل زیان ۴ میلیارد دلاری شوند.

در این فهرست اقتصاد هند به واسطه قطعی فوق‌العاده زیاد ۸۹۲۷ ساعتی بیش از ۲.۷ میلیارد دلار زیان دیده که از مجموع تمامی ۲۰ کشور دیگر بیشتر است. برآوردها حاکی از این است که طی سال ۲۰۲۰ شبکه اینترنت در این کشور ۸۳ بار دچار اختلال شده اما نقش اصلی را در این زمینه قطع دسترسی مناطق جامو و کشمیر به اینترنت داشته است. دولت هند سال گذشته و در پی اوج گیری اعتراضات در جامو و کشمیر دسترسی به اینترنت را در این مناطق قطع کرد و سرانجام پس از حدود یکسال در مرداد ماه به شکل محدود شبکه 4G را دوباره برقرار کرد.

در مورد زیان این اختلال‌های اینترنتی در هند «اتاق بازرگانی و صنعت کشمیر» نظر دیگری دارد و بر این باور است که کسب و کارها حدود ۵.۳ میلیارد دلار ضرر دیده‌اند. فارغ از اینکه کدام آمار دقیق‌تر است نقطه اشتراک هر دوی آنها خسارت هنگفت ناشی از قطع اینترنت است.

در رده‌های بعدی این فهرست بلاروس، یمن، میانمار، آذربایجان و اتیوپی قرار دارند که در مجموع یک میلیارد دلار ار قطع اینترنت زیان دیده‌اند. با نگاهی به رده ۱۶ فهرست نام ایران به چشم می‌خورد که به واسطه اختلال ۹ ساعته ۲ میلیون دلار زیان دیده است. این اختلال ۵۸ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده که از جمعیت بالای کاربران ایرانی اینترنت حکایت دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Milad
  Milad | ۱۷ دی ۱۳۹۹

  یعنی هند فقط روی 10 میلیون نفر تاثیر گذاشته و 2 میلیارد دلار هزینه گذاشته؟ ? بعد ترکیه و ایران با این همه جمعیت هزینه کمتر

 • Mohsen--Bakh
  Mohsen--Bakh | ۱۶ دی ۱۳۹۹

  کدوم یکی اختلال اینترنت تو ایران رو میگید؟
  اگر منظورتون اون قطعی اینترنت به خاطر
  #آبان_خونین-۹۸ هست که اون بیشتر از ۳ هفته بود

  • dr x dr xx
   dr x dr xx | ۱۶ دی ۱۳۹۹

   اون تو سال 2019 بود نه 2020

  • آریا
   آریا | ۱۷ دی ۱۳۹۹

   نه . این مجموع قطعی و وصلی های چند دقیقه ای در سال 2020 رو میگه.

مطالب پیشنهادی