ربیعی: واکسیناسیون گروه‌های پرخطر به‌زودی آغاز می‌شود، عرضه عمومی در تابستان ۱۴۰۰

سخنگوی دولت با ابراز امیدواری از اینکه در اواخر بهار یا تابستان مردم از واکسن کرونا استفاده کنند، اعلام کرد با نهایی شدن قرارداد تامین واکسن، واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در دهه فجر آغاز خواهد شد و عرضه عمومی آن نیز بهار یا تابستان سال آینده خواهد بود.

«علی ربیعی» در نشست آنلاین خبری تاکید کرد که در حال حاضر «واکسن» موضوع مهم افکار عمومی است: «مراحل ساخت سه واکسن ایرانی در بنیاد برکت، انستیتو رازی و انستیتو پاستور به خوبی به پیش می‌رود و این امید است که در اواخر بهار یا تابستان سال آینده مردم ما از واکسن ایرانی که کاملا در دسترس عموم خواهد بود استفاده کنند.»

از سوی دیگر به گفته ربیعی با نهایی شدن قرارداد تامین واکسن، واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در دهه فجر آغاز خواهد شد. ربیعی پیش‌تر گفته بود برای ایجاد شفافیت در واگذاری و تزریق، سامانه هوشمند برای توزیع واکسن کرونا در کشور طراحی شده است و خارج از این اولویت‌بندی به هیچکس واکسن تزریق نخواهد شد. او در نشست خبری امروز خود توضیح بیشتری درباره این سامانه آنلاین نداد و باید دید در زمان عرضه از این سامانه رونمایی خواهد شد یا خیر.

ربیعی به مشکلات انتقال منابع ارزی متعلق به  کشور ایران برای مبارزه با کرونا اشاره کرد و تاکید کرد که با توجه به تغییر دولت آمریکا انتظار می‌رود این مشکل حل شود. او پیش‌‌تر در توییتی خبر از خرید واکسن کرونا داده بود: «بالاخره پیگیری دولت، به خصوص تلاش بی‌وقفه بانک مرکزی به ثمر نشست و یک بامداد پنجشنبه، مجوز انتقال پول برای خرید واکسن کرونا از طریق یک بانک صادر شد.» ربیعی در ادامه این توییت تاکید کرده بود که در این مرحله ۲۰۰ میلیون یورو اختصاص یافته و بانک مرکزی به هر میزان که لازم باشد، منابع ارزی برای خرید واکسن کرونا تامین می‌کند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری در ادامه این جلسه آنلاین به وضعیت شهرهای ایران اشاره کرد و گفت: «خوشبختانه هیچ شهر قرمزی در کشور وجود ندارد و فقط ۱۹ شهر نارنجی هستند. در حال حاضر موقعیت کشور در مهار بیماری ستودنی است و قابل قیاس با اروپا و دیگر کشورها نیست. اما کماکان خطر عدم رعایت پروتکل و تجمع های غیر ضرور و نیز غفلت از خطر شیوع ویروس یا جهش یافته از اروپا و ایجاد موج جدید وجود دارد.»

موبایلت

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟