همه چیز درباره آیفون 13
موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد

موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد

آقای موری کالوم مدیر طراحی شرکت فورد پس از ۷ سال حضور در این سمت رسما بازنشسته شد و قرار است آنتونی لو از شرکت رنو جای او را بگیرد.

آقا موری کالوم برادر کوچک تر یان کالوم طراح افسانه‌ای سابق شرکت جگوار است. او از سال ۱۹۸۲ کار خود را در کرایسلر آغاز کرد و در ۲۸ سال گذشته در گروه خودروسازی PSA، Ghia و مزدا نیز کار کرده‌است.

او پیش از این معاون طراحی شرکت فورد بود و با بازنشسته شدن آقای J MaysL او این نقش را بر عهده گرفت و در دوران اون خودروهای مهمی از جمله نسل فعلی موستانگ، سوپر اسپرت تاریخی فورد GT و همینطور موستانگ Mach-E که اولین محصول تولید انبوه برقی شرکت فورد است طراحی شد.

او در مزدا مسئول طراحی نسل سوم MX-5 و شاسی بلند پر فروش این شرکت یعنی CX-7 را بر عهده داشت.

نمایشگاه خودروی شیکاگو

جایگزین او آنتونی لو خواهد بود که در حدود یک دهه مشغول کار در مرکز طراحی شرکت رنو در پاریس بوده است او مسئول ایجاد چرخه طراحی جدید شرکت رنو و کانسپت های مهمی از جمله Dezir و Trezor بوده است و زیر نظر لارنس ون دنکر سر طراح شرکت رنو کار می‌کرده‌است.

همچنین آقای لو پیش از حضور در رنو، در بخش اروپایی جنرال موتورز مشغول طراحی برندهای واکسهال، ساب و اوپل بوده است.

اولین کار او در زمینه طراحی خودرو مربوط به اواخر دهه ۱۹۸۰ در لوتوس و طراحی واکسهال لوتوس کارلتون بود.

دلیل جدایی او از شرکت رنو مربوط به خانه تکانی اساسی در تیم طراحی رنو پس از تغییر مدیریتی صورت گرفت. ژیل ویدال رئیس سابق طراحی پژو به عنوان رئیس طراحی برند رنو منصوب شد و در همان زمان نیز آلخاندرو مسونرو به عنوان طراح در شرکت داچیا منصوب شد.

آقای لو اعتقاد دارد که با سرعت بسیار بالای پیشرفت فن‌آوری٬ خودروها در دهه آینده بیش از هر زمان دیگری دچار تغییر و تحول می‌شوند.

او رهبری شرکت بزرگی همچون فورد را یک رویا می‌داند و قصد دارد تا با ذهنیت باز و ایجاد ابتکار و راه حل های موفقیت آمیز مسیر جدیدی را برای طراحی محصولات این شرکت ترسیم کند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato