همه چیز درباره آیفون 13
این غربیلک دردسرساز؛ تمسخر فرمان جدید تسلا مدل S توسط لوسید و کاربران توئیتر

این غربیلک دردسرساز؛ تمسخر فرمان جدید تسلا مدل S توسط لوسید و کاربران توئیتر

با گذشت چند روز از زمان رونمایی نسخه بروز شده تسلا مدل S و مدل X، حاشیه‌های مربوط به غربیلک فرمان عجیب و غریب آنها کماکان ادامه دارد. شاید بدانید در این نسخه‌ها خبری از فرمان گرد نیست و راننده باید با غربیلکی که حالت نیم‌دایره‌ای دارد، خودرو را هدایت کند.

مثل پیکاپ سایبرتراک که به خاطر طراحی رادیکالی خود سوژه کاربران شبکه‌های اجتماعی شد، فرمان مدل S و مدل X هم مسیر مشابهی را در پیش گرفته و موجبات شوخی و بعضا تمسخر برخی افراد و حتی شرکت‌ها را فراهم کرده است! استارتاپ لوسید موتورز یکی از این شرکت‌هاست که در صف مخالفان ایستاده و با انتشار پستی در توئیتر، غیرمستقیم به تمسخر تسلا پرداخته است!

در این پست لوسید موتورز تصویری از فرمان سدان برقی Air را منتشر کرده و در زیر آن نوشته:

«فرمان را بگیرید: غربالک آج‌دار و دکمه‌های لمسی خازنی به شما اجازه می‌دهد قابلیت‌های سیستم کمک راننده دریم درایو لوسید ایر را براحتی کنترل کنید. این فرمان در برابر دیدگان خیلی هم زیباست!»

به غیر از فرمان، حذف دکمه‌های انتخاب حالت رانندگی (PRND) از سوی تسلا دیگر موردی است که خبرساز شده و لوسید موتورز با عبارت کنترل راحت سیستم دریم درایو با نوارهای لمسی خازنی، به این مساله اشاره کرده است.

لوسید موتورز در حالی به تسلا تاخته که قبلا مدل‌هایی مثل مرسدس بنز  S کلاس و ب‌ام‌و سری ۷ را رقیب سدان پر سر و صدای Air نامیده است.

در کنار طراحی جنجالی، به نظر می‌رسد فرمان جدید تسلا از لحاظ ایمنی نیز با موانعی روبرو باشد. آنطور که یکی از سخنگوهای اداره ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده (NHTSA) گفته، این فرمان انقلابی احتمالا با استانداردهای ایمنی وسایل نقلیه موتوری همخوانی نخواهد داشت و تسلا نخواهد توانست مجوزهای مربوطه را دریافت کند.

شایان ذکر است بررسی کد منبع وبسایت تسلا حکایت از آن دارد این شرکت امکان سفارش فرمان معمولی برای مدل S و مدل X را فراهم خواهد کرد. برخی معتقدند خودروساز کالیفرنیایی با مخفی کردن این قضیه می‌خواهد به نوعی تنور بحث‌ها پیرامون محصولات جدید خود را تا بیشترین حد ممکن داغ نگه دارد!

بد نیست در پایان بعضی از شوخی‌هایی که کاربران توئیتر با شکل فرمان تسلا مدل S و مدل X داشته‌اند را مرور کنیم.

تمسخر فرمان جدید تسلا مدل S

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato