مدیرعامل ۹۱ ساله سوزوکی بعد از چهار دهه از مسئولیتش کناره‌گیری می‌کند

«اوسامو سوزوکی»، مدیر عامل کمپانی سوزوکی موتورز، سرانجام اعلام کرد که در ماه ژوئن از مسئولیت خود، کنار گیری می‌کند. او می‌خواهد که از این پس، سکان هدایت شرکت را به پسرش، «توشی هیرو سوزوکی»، بسپارد. کسی که قبلا هم تجربه مدیریتی در گروه سوزوکی را داشته است.

اوسامو گفته است که برای مواجه با انقلاب الکتریکی‌ها در صنعت خودرو، ترجیح می‌دهد که کار را به مدیرعامل جوان و جدید سوزوکی بسپارد. اوسامو از شرکت‌هایی همچون اپل و تسلا به عنوان تهدیدهای جدی برای خودروسازان قدیمی همچون سوزوکی یاد کرده است. البته او تاکید کرده که همکاری خود با کمپانی سوزوکی را در نقش مشاور، ادامه می‌دهد.

اوسامو سوزوکی در این باره می‌گوید: «من نه می‌خواهم پنهان شوم و نه فرار کنم!» او در ادامه گفته که همچنان به عنوان عضوی فعال در مجموعه سوزوکی که به دست پدربزرگ همسرش تاسیس شده است، فعالیت خواهد کرد. این موضوع واقعا جای شگفتی دارد که فردی ۹۱ ساله کماکان برای کار و حضور در یک کارخانه بزرگ، علاقمند است و به بازنشستگی فکر نمی‌کند.

اوسامو از سال ۱۹۵۸ در سوزوکی کار کرده و از ۱۹۷۸ وظیفه هدایت این کمپانی را بر عهده گرفته است. در دوران مدیریت او، تصمیم بزرگ برای ورود سوزوکی به بازار هند، گرفته شد.

این حضور استراتژیک در هندوستان، به تاسیس شرکت ماروتی-سوزوکی انجامید که اکنون در هر ثانیه، یک خودرو در خاک هند تولید می‌کند. البته اوسامو سوزوکی یک بار در سال ۲۰۱۶ برای پذیرفتن تقلب این شرکت در اعلام آلایندگی محصولاتش، از سمت خود، کنار گیری کرده بود.

سوزوکی به عنوان چهارمین خودروساز بزرگ ژاپن، به تازگی اعلام کرد که در حال سرمایه گذاری ۱ تریلیون ینی (تقریبا ۱۰ میلیون دلاری) بر روی تکنولوژی‌های مربوط به ساخت خودروهای الکتریکی در پنج سال آینده است. توشی هیرو سوزوکی در این باره گفته است: «حذف کربن دی اکسید، اولویت فعلی صنعت خودرو جهان است. سوزوکی هم نباید از این ترند جهانی عقب بماند.»

سوزوکی

جالب اینجاست که دقیقا یک هفته بعد از معرفی مدیر عامل جدید هوندا، توشی هیرو از برنامه‌های جدید سوزوکی با متحدانش برای آینده سخن گفت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟