پهپاد جنگی خودران Loyal Wingman بوئینگ اولین پروازش را انجام داد [تماشا کنید]

پهپاد جنگی خودران Loyal Wingman بوئینگ توانست اولین پروازش را با موفقیت بر فراز مجموعه «Woomera Range» در استرالیا انجام دهد. پس از این پرواز موفق، دولت استرالیا از برنامه‌اش برای سفارش سه نمونه اولیه دیگر از این پهپاد خبر داد.

اولین پرواز این جنگنده خودران که با همکاری بوئینگ در استرالیا به همراه نیروی هوایی این کشور توسعه پیدا کرده، نتیجه سه سال توسعه از طراحی اولیه تا تولید نمونه اولیه با قابلیت پرواز است. پیش از پرواز، چندین آزمایش دیگر روی این پهپاد صورت گرفته بود که شامل روشن شدن موتورها، مسیریابی، کنترل و ارتباط با خلبان می‌شد.

اگرچه اولین پرواز پهپاد جنگی خودران Loyal Wingman بوئینگ بطور خودکار انجام شد، اما تحت نظارت خلبان از روی زمین بوده است. این پهپاد توانسته با قدرت خودش از زمین بلند شود و همچنین با سرعت‌ها و در ارتفاع‌های مختلف پرواز کند. این سرعت‌ها و ارتفاع‌ها از پیش تعیین شده بودند و البته مهندسان هم روی عملکردش نظارت داشتند.

بوئینگ در ماه‌های آینده پروازهای آزمایشی بیشتری را با این پهپاد به عنوان یکی از اعضای تیم انجام می‌دهد. این پهپاد باید بتواند در ماموریت‌های تکی کارایی داشته باشد و همچنین به عنوان عضوی از یک تیم با دیگر پهپادها و جنگنده‌های سرنشین‌دار کار کند. در همین راستا بوئینگ پهپاد جنگی خودران Loyal Wingman را به گونه‌ای طراحی کرده که قدرت و برد مشابه با جنگنده‌های مرسوم داشته باشد.

پهپاد جنگی خودران Loyal Wingman

پس از انجام پرواز آزمایشی، دولت استرالیا اعلام کرد که سه نمونه اولیه دیگر از این پهپاد برای توسعه بیشتر سفارش داده است. این قرارداد جدید ارزشی برابر ۱۱۵ میلیون دلار دارد و در طی ۳ سال انجام می‌شود. این بودجه برای پیشرفت این پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرد و شامل آزمایش دیجیتال سیستم هوش مصنوعی هم می‌شود.

با توجه به این پرواز آزمایشی موفق، در سال‌های آینده پهپادهای خودران تبدیل به بخش جدایی‌ناپذیر جنگ‌ها می‌شوند و خطر کمتری خلبانان جنگنده‌ها را تهدید خواهد کرد. در این میان، هوش مصنوعی اهمیت بالایی دارد و کمپانی‌ها باید روی بهبود آن برای کنترل و همچنین عملکرد بالاتر پهپادهای جنگی تمرکز کنند.

ویجیاتو

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟