ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

شواهد جدید: ویروس کرونا می‌تواند سلول‌های عضلانی قلب را آلوده و نابود کند

مطالعات جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند سلول‌های عضلانی قلب را آلوده کرده و به آنها آسیب جدی وارد کند. تاکنون موارد مختلفی از بروز مشکلات قلبی در بیماران مبتلا به کرونا گزارش شده ...

مطالعات جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند سلول‌های عضلانی قلب را آلوده کرده و به آنها آسیب جدی وارد کند. تاکنون موارد مختلفی از بروز مشکلات قلبی در بیماران مبتلا به کرونا گزارش شده است.

با وجودی که کووید-۱۹ در ابتدا به عنوان یک بیماری تنفسی شناخته می‌شد،‌ اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که بیماران مبتلا به این ویروس از عوارض قلبی و عروقی بسیاری رنج می‌برند. در اوایل همه گیری کرونا، شواهد بسیاری نشان می‌داد که ویروس کرونا در برخی افراد بدون سابقه قلبی، عوارض و ناراحتی‌های قلبی و عروقی ایجاد می‌کند.

حتی برخی از ورزشکارانی که هیچ گونه سابقه بیماری قلبی نداشتند، پس از ابتلا به کرونا دچار ناراحتی‌های قلبی شده بودند. متخصصان علوم پزشکی تصور می‌کردند که عفونت ناشی از بیماری باعث بروز مشکلات قلبی و عروقی در این بیماران شده است.

حال آنکه مطالعات جدید روی سلول‌های عضلات قلب نشان می‌دهد که ویروس کرونا به صورت مشخص سلول‌های عضلانی قلب را آلوده کرده و حتی آنها را نابود می‌کند.

متخصصان علوم پزشکی می‌گویند ویروس کرونا برخلاف ویروس‌های دیگر، به صورت عجیب و غیر معمولی روی سلول‌های عضلانی قلب تاثیر منفی می‌گذارد و به همین دلیل برخی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ حتی تا ماه‌ها پس از بهبودی از بیماری، از عارضه‌های قلبی-عروقی رنج می‌برند؛ تا جایی که حتی در برخی از بیماران بهبود یافته، ناراحتی قلبی به صورت پایدار باقی می‌ماند.

براساس مطالعه انجام شده،‌ ۵۰ درصد بیمارانی که به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شده بودند، ماه‌ها پس از ترخیص از ناراحتی قلبی رنج می‌برند.

متخصصان علوم پزشکی از دانشکده پزشکی واشنگتن در سنت لوئیس در حال بررسی تاثیر ویروس کرونا بر قلب حیوانات هستند. هنوز مشخص نیست این آسیب‌های قلبی ممکن است چقدر طول بکشد یا چه تاثیری بر سلامت قلب و عروق در سال‌های آینده داشته باشد. پزشکان این دانشگاه می‌گویند حتی بیماران جوان مبتلا به ویروس کرونا نیز علایم خفیف مشکلات قلبی رویت شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • آریا
    آریا | ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

    لعنت به چین

مطالب پیشنهادی