بازگشت موتورهای V6 به خودروهای فراری پس از 37 سال

شرکت فراری قصد دارد تا یک سوپرخودرو جدید با موتور V6 هیبریدی که توانایی تولید ۷۰۰ اسب بخار قدرت را دارد تا انتهای سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه کند. این محصول موتور وسط با کد داخلی F171 نام گذاری شده است و اولین محصول مجهز به موتور V6 از سال ۱۹۷۴ میلادی و فراری دینو است.

حجم این موتور برابر با ۳ لیتر است و مجهز به ۲ توربوشارژر خواهد شد و زاویه بین بلوک سیلندر‌ها به صورت ۱۲۰ درجه خواهد بود. پیش از این مک لارن از مدل آرتورا مجهز به قوای محرکه مشابه‌ای پرده برداری کرده بود و به نظر می‌رسد فراری نیز راه مک لارن را خواهد رفت.

این پیشرانه به یک موتور برقی شار محوری مجهز خواهد شد که دقیقا بعد از گیربکس قرار گرفته و توانایی تولید ۱۰۹ اسب بخار قدرت را به تنهایی دارد.

فراری F171 تنها ۱۱ اسب بخار قدرت کمتری به نسبت موتور V8 دو توربوشارژر فعلی شرکت فراری یعنی F8 تولید می‌کند.

در حال حاضر موتور V8 دو توربوشارژر فراری مجهز به ۳ موتور الکتریکی توانایی تولید ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت در مدل SF90 را دارد.

پیشرانه جدید هیبریدی به یک بسته باتری کوچک مجهز خواهد شد تا در زمان نیاز به کشش موتور احتراق داخلی کمک کند. در نتیجه در حالت رانندگی تمام الکتریکی برد حرکتی آن تنها برابر با ۲۴ تا ۳۲ کیلومتر است.

این پیشرانه هیبریدی در مدل شاسی بلند آینده شرکت فراری نیز استفاده خواهد شد.

فراری همچنان از شاسی آلومینیومی سبک وزن برای محصولات تولید انبوه آینده خود استفاده خواهد کرد و فراری F171 فاصله بین دو محور کمتری به نسبت F8 خواهد داشت تا میزان چابکی آن افزایش پیدا کند. با این کار فراری رقیب مستقیم پورشه ۹۱۱ و مک لارن آرتورا را روانه بازار خواهد کرد.

پیش بینی می‌شود که قیمت نهایی این محصول در حدود ۲۰۰ هزار پوند باشد.

از سال ۲۰۱۵ خبرهایی مبنی بر فعالیت فراری برای عرضه فراری دینو مدرن مجهز به قوای محرکه هیبریدی منتشر شده است با این وجود فراری تصمیم گرفت تا مد زمان طولانی تری به تولید محصولات توربوشارژر موتور وسط خود از جمله ۴۸۸ GTB و F8 بپردازد و نسل آینده محصولات خود را به اوایل دهه جدید میلادی موکول کند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟