اقدام نیسان نسبت به ایمن‌سازی روگ جدید؛ مدل‌های معیوب بزودی فراخوانده می‌شوند

همین چند روز پیش بود که عملکرد ضعیف و دور از انتظار نسل جدید نیسان روگ یا همان اکس‌تریل در تست تصادف خبرساز شد. همانگونه که قبلا در مطلب مربوطه به اطلاعتان رسانده‌ایم، این کراس‌اوور ژاپنی در بخش حفاظت از سرنشین جلو موفق به دریافت تنها دو ستاره شده که به هیچ وجه برازنده یک اتومبیل بروز نیست.

با توجه به اینکه روگ پرفروش‌ترین مدل نیسان در آمریکای شمالی بوده و جزو محبوب‌ترین کراس‌اوورهای این منطقه به شمار می‌رود، چنین عملکردی مطمئنا برای کمپانی ژاپنی گران تمام می‌شود. به همین خاطر بود که نیسان سریعا وارد عمل شد و اعلام کرد از قبل نسبت به رفع عیوب مربوطه اقدام نموده است.

به گفته نیسان در روگ‌های تولیدیِ کارخانه اسمیرنا در تنسی و تمام روگ‌های تولید شده بعد از تاریخ ۲۸ ژانویه ۲۰۲۱ تغییرات لازم اعمال شده؛ بنابراین امتیاز ۲ ستاره ایمنی برخورد از جلو، فقط مربوط به مدل‌هایی است که قبل از ۲۸ ژانویه در کارخانه کیوشو تولید شده‌اند.

اما نیسان به فکر مدل‌های تولیدی قبل از این تاریخ نیز بوده و اعلام کرده آنها را به منظور رفع عیوب ساختاری فرا خواهد خواند. در ایمیل ارسالی به وبسایت موتوروان (Motor1)، این کمپانی به تشریح برنامه‌های خود در این زمینه پرداخته و تاکید کرده به منظور جلب اطمینان و رضایت مشتریان بزودی کمپینی را برای بروزآوری مدل‌های مشمول اجرا می‌کند.

مالکان این مدل‌ها با دریافت اعلان، از زمان و نحوه مراجعه خود به نمایندگی‌های نیسان مطلع خواهند شد.

هنوز ایمنی مدل بروز شده از نیسان روگ، توسط NHTSA ارزیابی نشده و برای مشاهده تغییرات باید تا ماه می امسال صبر کنیم. گفته می‌شود حدود ۵۰ هزار دستگاه از این کراس‌اوور پرطرفدار با نقص در سیستم حفاظت از سرنشین جلو، خطوط تولید کیوشو را ترک کرده است.

ذکر این نکته ضروری است بیشتر مدل‌های به فروش رسیده از روگ در ایالات متحده، تولید کارخانه تنسی بوده و قبل از شروع تولید عیوب موجود در آنها برطرف شده است. با توجه به این امر، مشخص نیست دقیقا چه تعداد از مدل‌های موجود در این کشور، مشمول کمپین نیسان خواهد بود.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟