مطالعه جدید: ویروس کرونای انگلیسی بسیار کشنده‌تر از سویه‌های قبلی است

مطالعه جدید: ویروس کرونای انگلیسی بسیار کشنده‌تر از سویه‌های قبلی است

مطالعه جدید انجام شده توسط متخصصان علوم پزشکی دانشگاه «برستول» و «اکستر» نشان می‌دهد که ویروس موسوم به کرونای انگلیسی به میزان قابل توجهی خطرناک‌تر و مهلک‌تر از سویه‌های قبلی شناخته شده کرونا است.

اواخر آذرماه، متخصصان از سویه جدید و جهش یافته ویروس کرونا به نام «B.1.1.7» خبر دادند که به صورت غیررسمی به نام کرونای انگلیسی شناخته می‌شود. مطالعات اولیه نشان داد که این نوع جهش یافته ویروس کرونا نسبت به انواع قبلی با سرعت بیشتری انتقال پیدا می‌کند. اکنون مطالعه جدید تایید می‌کند که بیماران کرونایی مبتلا به این ویروس، گرفتار نوع حادتر و شدیدتری از بیماری کرونا هستند.

در مطالعه جدید، متخصصان علوم پزشکی وضعیت بیش از ۵۰۰۰ بیمار مبتلا به کرونا را با در نظر گرفتن جنسیت، سن، محل زندگی و برخی فاکتورهای دیگر مورد بررسی قرار دادند.

نتایج نشان می‌داد که ۲۲۷ بیمار مبتلا به ویروس  B.1.1.7 فوت کرده‌اند. این در حالی است که میزان مرگ و میر در سویه‌های قبلی در حدود ۱۴۱ مورد گزارش شده است. این بدان معنی است که افراد آلوده به ویروس کرونای انگلیسی ۶۴ درصد بیشتر از افراد آلوده به سویه‌های قبلی ممکن است جان خود را از دست بدهند.

«سایمون کلارک» استاد دانشگاه «ردینگ» می‌گوید برای شناسایی و درک بهتر عوامل تاثیرگذار در مرگ بیماران لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود. با این وجود شواهد به خوبی نشان می‌دهد که میزان فوتی‌ها در ۱۰۰۰ نفر مبتلا به بیماری کرونا،‌ از ۲.۵ به ۴.۱ مورد افزایش یافته است که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

همچنین، براساس نتایج تحقیق جدید انجام شده، میزان مرگ و میر در مردان مبتلا به کرونای انگلیسی بیشتر از زنان بوده و به علاوه این نوع کرونا می‌تواند افراد مسن را از پای در آورد.

گزارش‌های تهیه شده از میزان افزایش مرگ و میر ناشی از کرونای انگلیسی هنوز بسیار مقدماتی است ولی همین گزارش‌های اولیه نیز افزایش میزان مرگ و میر این نوع کرونا را نسبت به سویه‌های قبلی تایید می‌کند.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato