همه چیز درباره آیفون 13
فیسبوک، اوبر و مایکروسافت بازگشایی دفاتر با ظرفیت محدود را به زودی آغاز می‌کنند

فیسبوک، اوبر و مایکروسافت بازگشایی دفاتر با ظرفیت محدود را به زودی آغاز می‌کنند

تعدادی از شرکت‌های فناوری از جمله فیسبوک، اوبر و مایکروسافت روند بازگشایی دفاتر را به زودی آغاز می‌کنند.

به گزارش بلومبرگ، کارکنان فیسبوک پس از بالغ بر یک سال دورکاری، از حدود دو ماه دیگر (مه ۲۰۲۱) به مرور به دفاتر باز خواهند گشت. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در آغاز پاندمی اعلام کرد که حدود نیمی از کارکنان این شرکت در ۵ تا ۱۰ سال آینده دورکار خواهند شد، اما تا آن زمان کار کردن حضوری،  حداقل به شکل محدود، در اولویت خواهد بود.

فیسبوک می‌خواهد دفاتر خود در منطقه Bay Area از جمله مقر Menlo Park را بازگشایی کند، البته برای شروع ظرفیت آن‌ها تنها ۱۰ درصد خواهد بود. در ادامه گزارش بلومبرگ آمده که ظرفیت بزرگترین دفاتر فیسبوک تا اواخر سال جاری میلادی (سپتامبر) زیر ۵۰ درصد خواهد بود. فیسبوک تعداد کارکنانی که باید نزدیک به هم کار کنند را محدود خواهد کرد و علاوه بر ماسک زدن، کارکنان حضوری باید فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و به طور هفتگی تست کرونا دهند.

اوبر نیز از بازگشایی دفاتر خبر داده است. به گزارش رویترز، این کمپانی اشتراک سفر اعلام کرد که مقر خود در Misson Bay سان فرانسیسکو را از دو روز دیگر (۲۹ مارس) با ظرفیت ۲۰ درصد باز می‌کند. اوبر نیز همانند فیسبوک استفاده از ماسک را برای کارکنان حضوری اجباری خواهد کرد و از آن‌ها خواهد خواست تا به طور مرتب محل کار را تمیز کرده و در صورت داشتن اقوام بیمار در خانه بمانند. اوبر تا پیش از این به کارکنان دفتری خود اجازه داده بود تا اواسط سپتامبر ۲۰۲۱ از خانه کار کنند.

دیگر شرکت‌های ساکن کالیفرنیا و خارج از آن رویکرد ترکیبی را در پیش گرفته‌اند و یا برنامه‌های خود برای بازگشایی را اعلام نکرده‌اند. توییتر در آغاز پاندمی کرونا جزو اولین شرکت‌های فناوری به تمام کارکنان خود گفت که می‌توانند تا اطلاع ثانوی دورکار باشند. این شرکت تاریخ دقیق بازگشایی را اعلام نکرده، اما سخنگوی آن گفته است که روند بازگشایی به مرور و با ظرفیت ۲۰ درصد آغاز خواهد شد.

گوگل و مایکروسافت نیز رویکرد ترکیبی را در پیش گرفته‌اند. مایکروسافت از بازگشایی مقر ردموند در واشنگتن در تاریخ ۲۹ مارس خبر داده است. این شرکت می‌خواهد دورکاری نیمه وقت را برای تمام کارکنان دفتری به یک استاندارد تبدیل کند. گوگل در حال حاضر برنامه مشخصی برای بازگشایی ندارد، اما سال ۲۰۲۰ گفت که کارکنان می‌توانند تا سپتامبر ۲۰۲۱ دورکار باشند و افزود حضور در دفتر به مدت سه روز در هفته را بررسی می‌کند.

اپل نیز به برخی کارمندان خود دستور داده تا از ماه مه به دفاتر بازگردند.

کار کردن در فضای بسته همچنان خطرناک بوده و واکسن زدن عدم انتقال ویروس را تضمین نمی‌کند، با این وجود حتی با بازگشایی دفاتر برخی شرکت‌ها، به نظر نمی‌رسد دورکاری به این زودی‌ها تمام شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato