ایلان ماسک: کامیون تسلا امسال هم به بازار نمی‌آید

ایلان ماسک: کامیون تسلا امسال هم به بازار نمی‌آید

توییت جدیدی از ایلان ماسک نشان می‌دهد که اولین کامیون تسلا یا همان Semi Truck، قطعا در سال ۲۰۲۱ وارد بازار نخواهد شد. تسلا که اولین بار Semi Truck را در اواخر سال ۲۰۱۷ به نمایش در آورد، قول داده بود که از سال ۲۰۱۹ این کامیون را به دست خریداران می‌رساند. اما ۲۰۱۹ گذشت و هیچ خبری از نخستین تراک تسلا نشد. چندی پیش گفتند که احتمالا نخستین نمونه‌های این کامیون در سال ۲۰۲۱ تحویل داده می‌شوند، اما این اتفاق هم اکنون منتفی به نظر می‌رسد.

توییت ایلان ماسک در حقیقت، در پاسخ به پرسش یکی دیگر از کاربران شبکه توییتر درباره تاریخ عرضه رسمی و ورود کامیون تسلا به بازار بوده است. اما ایلان در این توییت رسما اعلام کرد که تا پایان ۲۰۲۱ قرار نیست که پای این کامیون الکتریکی تمام خود ران به جاده‌ها باز شود. ایلان در این توییت گفته است: « ما اکنون با کمبود شدید سلول‌های باتری مواجه‌ایم، اما احتمالا این مشکل را سال آینده بر طرف می‌کنیم. »

شاید مهم‌ترین دلیل تاخیر تسلا در تجاری سازی Semi Truck، استفاده از باتری‌های سلولی جدید با کد ۴۶۸۰ باشد. این موضوع را رسانه Electrek هم تایید کرده است. تسلا این باتری‌های جدید را سال گذشته معرفی کرد و اخیرا تولید آزمایشی آنها را در کارخانه فریمونت، کلید زد.

اما تسلا در نظر دارد که به زودی ظرفیت تولید این باتری‌ها را افزایش دهد و چندین گیگا وات ساعت از سلول‌های ۴۶۸۰ را در آینده به تولید برساند. این سلول‌ها در کارخانه گیگا فکتوری در برلین آلمان هم تولید خواهند شد تا در محصولات دیگر تسلا همچون مدل Y نیز استفاده شوند.

در ابتدا، گفته می‌شد که تسلا Semi Truck با توانایی پیمایش ۵۰۰ مایلی (۸۰۴) به بازار می‌آید. اما سال گذشته ایلان ماسک مدعی شد که برد حرکتی این کامیون الکتریکی به ۶۰۰ مایل (۹۶۵ کیلومتر) به ازای هر یک بار شارژ، افزایش یافته است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato