شکایت فولکس واگن از رؤسای سابق این شرکت در ماجرای دیزلگیت

شکایت فولکس واگن از رؤسای سابق این شرکت در ماجرای دیزلگیت

غول خودروسازی آلمانی فولکس واگن قصد دارد تا از مدیر اجرایی سابق این شرکت مارتین وینترکورن و مدیرعامل سابق برند آئودی روپرت استدلر به دلیل «عدم وظیفه شناسی» در ماجرای دیزلگیت شکایت کند. پس از شش سال تحقیق برای تعیین مسئولیت رسوایی دیزلگیت ماجرای شکایت جدید آغاز شده است.

شکایت فولکس واگن

در سال ۲۰۱۵ فولکس واگن به طور رسمی اعتراف کرد که بیش از ۱۰ میلیون خودرو دیزلی را مجهز به نرم افزاری کرده بود که در حین آزمایشات آزمایشگاهی میزان انتشار گازهای سمی را کمتر از عدد واقعی نشان می‌دهد. در نتیجه این تقلب فولکس واگن و برندهای زیر مجموعه آن بیش از ۲۰ میلیارد پوند جریمه شدند.

شکایت فولکس واگن

فولکس واگن اما حالا مدعی است که این دو شخص از انجام وظیفه خود سرباز زده‌اند اما باقی اعضای هیئت نظارت از این اتهام تبرعه شدند.

وینترکورن در سپتامبر ۲۰۱۵ از سمت خود استعفا داد درحالی که استدلر تا سال ۲۰۱۸ در سمت خود باقی مانده بود. هر دو نفر در آلمان در رابطه با این رسوایی با اتهامات کیفری رو به رو هستند و استدلر در دادگاه مونیخ در حال محاکمه است.

شکایت فولکس واگن

از نظر هیئت نظارت فولکس واگن، وینترکورن با وجود اطلاع از عواقب احتمالی استفاده از این نرم افزار از انجام وظیفه قانونی خود سرباز زده است و به سوال های مقامات آمریکایی در این زمینه به طور صادقانه و شفاف پاسخ نداده است. استدلر نیز با بی توجهی به مسئله نصب نرم افزار در محصولات آئودی و پورشه در بازار اتحادیه اروپا رو به رو است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته اتهامات دیگری نیز به اعضای سابق هیئت مدیره آئودی اولریش هاکنبرگ و استفان کنیرش و عضو سابق هیئت مدیره پورشه ولفگانگ هاتز وارد شده است.

فولکس واگن  پیش از این ادعا کرده بود که ماجرای رسوایی این شرکت مربوط به یک کارمند سرکش بوده است اما در نهایت فولکس واگن مجبور به پذیرفتن تقصیر خود شد و اعتراف کرد که این مسئله را پنهان کرده است. در حال حاضر وکلای آقای وینترکورن بیانیه‌ای صادر و این ادعا‌ها را رد کرده و وکلای آقای استدلر از اظهار نظر در این باره خودداری کرده‌اند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato