ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مرکز ملی فضای مجازی خواستار ایجاد کلاب هاوس بومی شد

معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور تاکید کرد ایجاد سرویس و خدماتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۷

معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور تاکید کرد ایجاد سرویس و خدماتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور با توجه به زیرساخت های داخلی به راحتی مقدور است.

به گزارش دیجیاتو به نقل از سایت مرکز ملی فضای مجازی «امیر خوراکیان» که به تازگی در منصب جدید خود در این مرکز مشغول به کار شده اظهار داشته که در فضای مجازی ایده‌ها و نوآوری‌ها، پدیده ساز و تعیین کننده هستند. او با تاکید بر استقبالی که از کلاب هاوس شده گفته «هر سرویس جدیدی متناسب با ویژگی هایی که دارد با اقبال کاربران و مخاطبان مواجه می‌شود.»

خوراکیان اظهار داشته راه اندازی برخی از این سرویس‌ها به دانش فنی بالا، زیرساخت‌های ارتباطی گسترده و هزینه‌های بسیار زیاد نیاز دارد: «اما ویژگی های فنی و ترافیکی برخی دیگر، به گونه ای است که راحت تر می شود به نمونه داخلی آن دست پیدا کرد.» خوراکیان باور دارد کلاب هاوس یکی از مواردی است که به دسته دوم تعلق دارد و راه‌اندازی سرویسی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور به آسانی انجام شدنی است: «سطح دانش فنی و تجربه کشور به گونه‌ای است که هم اکنون ایجاد سرویسی مشابه کلاب هاوس به سادگی در داخل کشور مقدور است.»

وی با بیان این که لازم نیست حتما سرویسی مسدود شود و بعد به فکر راه اندازی مشابه داخلی آن بیفتیم، افزود: «ایجاد سرویس ها و خدمات داخلی در فضای مجازی لزوما به معنای نفی سرویس های خارجی نیست بلکه ایجاد این گونه خدمات در داخل کشور اولا ضریب استقلال کشور را افزایش می دهد و ثانیا موجب رشد و ارتقای دانش فنی در کشور می‌شود، هم اینک ایجاد مشابه کلاب هاوس برای بسیاری از شرکت ها و مجموعه‌های فعال و موجود در کشور به راحتی امکان پذیر است.»

دلیل فیلترینگ تلگرام

امیر خوراکیان از بخش خصوصی دعوت کرده تا چنین سرویسی را ایجاد کند و تاکید کرده ایجاد ضمانت‌های حقوقی برای پرهیز از مداخلات غیرمنطقی بخش‌های مختلف در این گونه امور می‌تواند مشوقی برای بخش خصوصی برای راه‌اندازی چنین سرویسی باشد.

وی با تاکید بر این که اگر می‌گوییم سرویس داخلی ایجاد شود، به معنای بستن مشابه خارجی آن نیست، گفت: «می‌خواهیم کشور از یک استقلال نسبی در این حوزه ها برخوردار شود. بالاخره این شرکت ها با ما تعامل ندارند و کاملا تحت نفوذ دولت های متخاصم قرار دارند و به صورت ابزار برای آن ها عمل می‌کنند لذا ما با تقویت سرویس های داخلی باید در مواقعی که آن‌ها برای ما محدودیت و مشکل ایجاد می‌کنند، بتوانیم نیازهای کاربران را تامین کنیم.»

باید گفت بسیاری از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی دنیا نیز با اضافه کردن قابلیت‌هایی مانند کلاب هاوس، ویژگی‌های این اپلیکیشن را در سرویس‌های خود پیاده سازی کردند. برخی از کارشناسان بر این باور هستند که این ویژگی‌ها می‌تواند در پیام‌رسان‌های بومی پیاده‌سازی شود و برخی نیز با توجه به شکست انواع مدل‌های بومی محصولات فناورانه نظیر موتورهای جستجو و اینستاگرام بومی و... معتقدند که ساخت این محصولات اتلاف وقت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (7 مورد)
  • Hamid Reza
    Hamid Reza | ۲۰ فروردین ۱۴۰۰

    بعدا نرین از کلاب هاوس شکایت کنین که اول ما اینو ساختیم ، یه وام چنصد میلیاردی هم میدین به چندتا از این استعداد های درخشان ژن خوبتون مثل سروش و کروش و کیروشو، باما، بیما

  • Saeid
    Saeid | ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

    جانی رو هم بومیش بیارن ... استقبال میکنیم

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی